Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շարունակում է շնորհավորական ուղերձներ ստանալ Անկախության տոնի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը Հայաստանի Հանրապետության Անկախության տոնի առթիվ շարունակում է շնորհավորական ուղերձներ ստանալ տարբեր երկրների և միջազգային հեղինակավոր կազմակերպությունների ղեկավարներից:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նախագահ Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձներ են հղել Կատարի Էմիր Թամիմ բին Համադ Ալ Թանին և փոխէմիր Աբդուլլա բին Համադ Ալ Թանին։
Մարոկկոյի Թագավորության թագավոր Մուհամմադ Վեցերորդը նախագահ Սարգսյանին հղած ուղերձում ողջունել է երկու երկրների միջև բարեկամությունը և հարաբերություններն ու համագործակցությունն առավել խորացնելու պատրաստակամությունը։ Նա իր բարեմաղթանքներ է փոխանցել նախագահ Սարգսյանին, իսկ հայ ժողովրդին մաղթել է առաջընթաց և բարգավաճում։
Միջազգային հեղինակավոր Արևելք-Արևմուտք ինստիտուտի նախագահ Վիլյամ Փարկերը նախագահ Սարգսյանին ուղղված ուղերձում մասնավորապես նշել է․ «Արևելքի և Արևմուտքի միջև երկխոսություն հաստատելու մեր ջանքերում Հայաստանի դերը՝ որպես քաղաքակրթությունների խաչմերուկում գտնվող հնագույն ազգ և ժամանակակից պետություն, շատ կարևոր է։ Ակնկալում ենք ընդլայնել մեր հետագա համագործակցությունը Հայաստանի հետ»։

Президент Армен  Саркисян продолжает получать поздравительные послания  по случаю Дня независимости
Президент Армен  Саркисян продолжает получать поздравительные послания от руководителей различных стран и международных организаций по случаю Дня независимости Республики Армения.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ   аппарата президента РА, президенту Саркисяну направили  поздравления   эмир  Катара  Тамим бен Хамад аль Тани  и вице-эмир  Абдулла бин Хамад аль-Тани.
В послании президенту Саркисяну король Марокко Мохамед VI приветствовал готовность двух стран углублять дружбу, взаимоотношения и сотрудничество. Он поздравил президента Саркисяна,  а армянскому народу пожелал прогресса и процветания.
В обращении к президенту Армену Саркисяну президент авторитетного Международного института Восток-Запад Уильям Паркер отметил:
«В наших усилиях по налаживанию диалога между Востоком и Западом весьма  важна  роль Армении — как древней нации и современного государства, находящегося  на перекрестке цивилизаций. Мы рассчитываем на расширение нашего дальнейшего сотрудничества с Арменией».