ԱԳՆ 2 աշխատակցի Արտակարգ դեսպանորդ և լիազոր նախարարի դիվանագիտական աստիճան է շնորհվել
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հրամանագիր է ստորագրել ՀՀ ԱԳՆ եվրասիական տարածաշրջանի վարչության պետ Դավիթ Վիրաբյանին և ՀՀ ԱԳՆ բազմակողմ քաղաքականության և զարգացման համագործակցության վարչության բազմակողմ տնտեսական համագործակցության բաժնի խորհրդական Արտեմ Ազնաուրյանին Արտակարգ դեսպանորդ և լիազոր նախարարի դիվանագիտական աստիճան շնորհելու վերաբերյալ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 132-րդ հոդվածի 3-րդ մասի, ինչպես նաև «Դիվանագիտական ծառայության մասին» օրենքի 21-րդ հոդվածի 1-ին մասի.
Արտակարգ դեսպանորդ և լիազոր նախարարի դիվանագիտական աստիճան շնորհել՝
Դավիթ Ալեքսանդրի Վիրաբյանին Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության եվրասիական տարածաշրջանի վարչության պետ
Արտեմ Ազնաուրի Ազնաուրյանին Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության բազմակողմ քաղաքականության և զարգացման համագործակցության վարչության բազմակողմ տնտեսական համագործակցության բաժնի խորհրդական»,- ասված է ՀՀ նախագահի հրամանագրում:

Двум сотрудникам МИД присвоен дипломатический ранг Чрезвычайного посланника и полномочного министра
Президент Армении Армен Саркисян подписал указ О присвоении дипломатического ранга Чрезвычайного посланника и полномочного министра начальнику управления Евразийского региона МИД РА Армении Давиду Александровичу Вирабяну и советнику отдела многостороннего экономического сотрудничества управления многосторонней политики и развития Артему Азнауровичу Азнауряну.
Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении.
“Принимая за основу предложение премьер-министра, согласно ч. 3 ст. 132 Конституции, а также ч. 1 ст. 21 Закона “О дипломатической службе”, присвоить дипломатический ранг Чрезвычайного посланника и полномочного министра
Давиду Александровичу Вирабяну - начальнику управления Евразийского региона Министерства иностранных дел Республики Армения
Артему Азнауровичу Азнауряну - советнику отдела многостороннего экономического сотрудничества управления многосторонней политики и развития МИД Армении”, - говорится в указе президента Армении.