Վենեսուելական ընդդիմությունը «մեռած» Է համարել բանակցային գործընթացը երկրի իշխանությունների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Քաղաքական ճգնաժամի հաղթահարման շուրջն իշխանություններh հետ բանակցությունները կարելի Է համարել մեռած: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտարարել Է Վենեսուելայի ընդդիմության ղեկավար Խուան Գուայդոյի գրասենյակը, որն իրեն երկրի ժամանակավոր նախագահ Է հռչակել:
«Նիկոլաս Մադուրոյի դիկտատորական վարչակարգը դադարեցրեց բանակցային գործընթացը՝ քողարկվելով ստահոդ արդարացումներով: 40 օր հետո, որոնք անցել են դրանք շարունակելուց հրաժարվելուց հետո, մենք հավաստում ենք, որ բարբադոսյան գործընթացը մահացել Է»,- ասված Է Գուայդոյի գրասենյակի հաղորդագրության մեջ, որը զետեղված Է Twitter-ում:
Վենեսուելայի կառավարության եւ Գուայդոյի ներկայացուցիչների միջեւ բանակցությունները տեղի են ունցել Բարբադոսում Նորվեգիայի միջնորդությամբ: Վենեսուելայի իշխանություններն օգոստոսին դադարեցրեցին բանակցություններն ի նշան բողոքի Կարակասի նկատմամբ ԱՄՆ-ի պատժամիջոցների խստացման դեմ, հաղորդել Է «Ինտերֆաքսը»:

Negotiations process with government is dead, says Venezuelan opposition
YEREVAN, SEPTEMBER 16, ARMENPRESS. Venezuelan opposition leader Juan Guaidó’s office has said the negotiations with the government on overcoming the crisis can be considered to be “dead”.
“Nicolas Maduro’s dictatorial regime has stopped the negotiations process by concealing with false justifications,” Guaidó’s office tweeted, adding that the Barbados Process is dead.
The talks between Maduro’s government and the opposition took place in Barbados in mediation of Norway. In August, the Venezuelan government suspended the process as a protest against the US government’s heightened sanctions against Caracas.