Մասիս Մայիլյանն ընդունել է ՀԲԸՄ պատվիրակությանը
ՍՏՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է Հայ բարեգործական ընդհանուր միության պատվիրակությանը՝ ՀԲԸՄ Հայաստանի նախագահ Վազգեն Յակուբյանի գլխավորությամբ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունից, հանդիպման ընթացքում Վազգեն Յակուբյանը և ՀԲԸՄ Հայաստանի գործադիր տնօրեն Դալար Կազանջյանը ներկայացրել են Արցախի սոցիալ-տնտեսական զարգացման խթանմանն ուղղված ծրագրերը, ինչպես նաև կազմակերպության գործունեության նոր ուղղությունները։
Մասիս Մայիլյանը ողջունել է ՀԲԸՄ ակտիվ մասնակցությունը Արցախում տարբեր զարգացման ծրագրերի գործում։  ԱԳՆ ղեկավարը բարձր է գնահատել կազմակերպության գործունեությունը՝ ուղղված արտերկրում Արցախի մասին իրազեկվածության բարձրացմանն ու հանրապետության շահերի առաջմղմանը։ Նա վերահաստատել է Արցախի իշխանությունների պատրաստակամությունը՝ հնարավորինս աջակցելու հանրապետությունում ՀԲԸՄ կողմից ծրագրերի արդյունավետ իրականացմանը։

Artsakh’s FM receives AGBU delegation
YEREVAN, SEPTEMBER 5, ARMENPRESS. Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh Masis Mayilian received the delegation of the Armenian General Benevolent Union headed by President of the AGBU Armenia Vasken Yacoubian, ARMENPRESS was informed from the press service of Artsakh’s foreign ministry.
During the meeting, Vasken Yacoubian and Executive Director of the AGBU Armenia Talar Kazanjian briefed on the programs aimed at promoting the social-economic development of Artsakh, as well as the new directions of the organization’s activities.
Masis Mayilian welcomed the active participation of the AGBU in various development programs in Artsakh. The Foreign Minister highly appreciated the organization's activities aimed at raising awareness of Artsakh and promoting the interests of the Republic abroad. He reiterated the readiness of the Republic's authorities to contribute in all possible ways to the effective implementation of the AGBU programs in Artsakh.