Հայաստանում կանցկացվեն Չինաստանի մշակույթի օրեր
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հայաստանի Հանրապետության մշակույթի նախարարության և Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության մշակույթի նախարարության միջև 2017-2020 թթ. մշակութային համագործակցության մասին» ծրագրի շրջանակում 2019 թվականի սեպտեմբերի 7-8-ը ՀՀ-ում կանցկացվեն Չինաստանի մշակույթի օրեր:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունից, Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում սեպտեմբերի 7-ին և 8-ին, ժամը 19:00-ին տեղի կունենան Պեկինի օպերայի համերգները:
Համերգային ծրագրում ընդգրկված են «Երկնային լեդին ծաղիկներ է սփռում», «Ճամփաբաժնին», «Աշնանային գետ», «Կայսեր հրաժեշտը սիրեցյալ կնոջը» ստեղծագործությունները:
Պաշտոնական բացման խոսքով հանդես կգա Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիան Էրլունը:
«Հայաստանում Չինաստանի մշակույթի օրեր» ծրագրի շրջանակում նախատեսված է Չինաստանի պատվիրակության այցը Հայաստանի Ազգային պատկերասրահ և Հայաստանի պատմության թանգարան:

В Армении пройдут Дни культуры Китая
Между Министерством культуры Республики Армения и Министерством культуры Китайской Народной Республики в рамках программы “О культурном сотрудничестве в 2017 - 2020 гг.” 7 - 8 сентября 2019 года в Армении пройдут Дни культуры Китая.
Как сообщили «Арменпресс» в Министерстве образования, науки, культуры и спорта РА, 7 и 8 сентября в 19:00 в Национальном академическом театре оперы и балета им. Спендиаряна состоятся концерты труппы Пекинской оперы.
В концертную программу включены произведения “Небесная леди сеет цветы”, “На придорожье”, “Осенняя река”, “Прощание императора с любимой женщиной”.
С официальным вступительным словом выступит чрезвычайный и полномочный посол Китайской Народной Республики Тиан Эрлун.
В рамках программы Дней культуры Китая в Армении предусмотрены визиты китайской делегации в Национальную галерею Армении и Музей истории Армении.