Հեռավոր Արեւելքում մեկ օրում ավելի քան 212,5 հազար հեկտար անտառ Է այրվել
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեկ օրում ավելի քան 212,5 հազար հեկտար անտառ Է այրվել Հեռավոր Արեւելքում, մարվել Է 18 հրդեհ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է ՌԴ Հեռավորարեւելյան դաշնային օկրուգի (ՀԴՕ) անտառային տնտեսության դեպարտամենտի մամուլի ծառայությունը: «Օգոստոսի 23-ի (Մոսկվայի ժամանակով 01:00) դրությամբ կրակը մեկ օրում անցել Է 212 հազար 520 հեկտար տարածություն:
Այդ ժամի դրությամբ ՀԴՕ-ում մնում Է 91 անտառային հրդեհ»,-ասված Է հաղորդագրության մեջ: Ընդամենը ՀԴՕ-ում (նախորդ օրերի հաշվառմամբ) գրանցվել Է բռնկման 109 օջախ՝ Սախայի Հանրապետությունում (Յակուտիա)՝ 65, Անդրբայկալյան երկրամասում՝ 27, Բուրյաթիայի Հանրապետությունում՝ 7, Չուկոտկայի ինքնավար օկրուգում՝ 4, Կամչատկայի երկրամասում՝ 3, Մագադանի մարզում՝ 2, Ամուրի մարզում՝ 1, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

На Дальнем Востоке за сутки сгорело свыше 212,5 тысячи гектаров леса
Свыше 212,5 тысяч га леса за сутки сгорело на Дальнем Востоке, потушено 18 пожаров. Как передает Арменпресс, об этом сообщает пресс-служба департамента лесного хозяйства по ДФО.
"По состоянию на пятницу, 23 августа (на 00.00 по мск), огонь прошел за сутки площадь в 212 тысяч 520 гектаров. К этому времени в ДФО остаются 91 лесной пожар", - говорится в сообщении.
Всего в ДФО (с учетом предыдущих дней) зафиксировано 109 очагов возгорания: 65 в Республике Саха (Якутия), 27 в Забайкальском крае, 7 в Республике Бурятия, 4 в Чукотском автономном округе, 3 в Камчатском крае, 2 в Магаданской области, 1 в Амурской области.