Բակո Սահակյանը մասնակցել է ՀՄԸՄ Արցախի մասնաճյուղի հիմնադրման հանդիսավոր արարողությանը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 22-ին Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում ներկա է գտնվել «Հայ մարմնակրթական ընդհանուր միության» (ՀՄԸՄ) Արցախի մասնաճյուղի հիմնադրման հանդիսավոր արարողությանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, արարողությունից հետո Նախագահն ընդունել է ՀՄԸՄ կենտրոնական վարչության ատենապետ Գառնիկ Մկրտչյանին եւ կենտրոնական վարչության անդամ Բագրատ Եսայանին:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ՀՅԴ Արցախի կենտրոնական կոմիտեի ներկայացուցիչ Դավիթ Իշխանյանը, քննարկվել են ՀՄԸՄ գործունեությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Նախագահը կարեւոր է համարել ՀՄԸՄ դերակատարությունը   երիտասարդության հայեցի դաստիարակության, նրանց ֆիզիկական եւ մտավոր կարողությունների զարգացման գործում՝ նշելով, որ մեծ սպասելիքներ ունի Արցախում կազմակերպության գործունեությունից:

Бако Саакян принял участие в торжественной церемонии основания Арцахского филиала АВФС
22 августа на площади Возрождения Степанакерта президент Республики Арцах Бако Саакян присутствовал на торжественной церемонии основания Арцахского филиала Армянского всеобщего физкультурного союза  (АВФС).
Как сообщили «Арменпресс» в главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах, после церемонии президент принял председателя Центрального правления АВФС Гарника Мкртчяна и члена Центрального правления Баграта Есаяна.
На встрече, в которой принимал участие и представитель Центрального комитета АРФД Арцаха Давид Ишханян, был обсужден ряд вопросов, касающихся деятельности АВФС.
Президент отметил важную роль АВФС в деле воспитания молодежи в армянском духе, развития их физических и умственных способностей, добавив, что ждет многого от деятельности организации в Арцахе.