ՀՀ պաշտպանության նախարարը մասնակցել է «Միջազգային բանակային խաղեր-2019» մրցաշարի փակման արարողության
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն օգոստոսի 17-ին մերձմոսկովյան «Ալաբինո» զորավարժարանում մասնակցել է «Միջազգային բանակային խաղեր-2019» մրցաշարի փակման հանդիսավոր արարողությանը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Մինչ միջոցառումների մեկնարկը Դավիթ Տոնոյանն այցելել է մրցաշարի մասնակից պետությունների խոհարարների հյուրասիրության գոտի, որտեղ ազգային ուտեստներով էին ներկայացել նաև «Դաշտային խոհանոց» մրցաձևին մասնակցած հայ խոհարար-զինծառայողները: Պաշտպանության նախարարը զրուցել է հայկական թիմի անդամների հետ, շրջել այլ պետությունների տաղավարներում:
Դավիթ Տոնոյանն այցելել է նաև Բարեկամության տուն, շրջել «Միջազգային բանակային խաղեր-2019» մրցաշարի մասնակից պետությունների պատմությունն ու մշակույթը ներկայացնող տաղավարներում:
«Ալաբինո» զորավարժարանում ՀՀ պաշտպանության նախարարը հետևել է «Տանկային բիաթլոն» մրցաձևի եզրափակիչ փուլ անցած թիմերի ելույթներին:
Օրվա ավարտին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը մասնակցել է «Միջազգային բանակային խաղեր-2019» մրցաշարի մասնակիցների պարգևատրման և միջոցառումների փակման հանդիսավոր արարողություններին:

Министр обороны РА участвовал в церемонии закрытия Международных армейских игр-2019
17 августа министр обороны РА Давид Тоноян принял участие в церемонии закрытия турнира «Международные армейские игры-2019» на подмосковномвоенном полигоне Алабино.
Как передает  Арменпресс, об этом сообщили Управлении по связям с общественностью и СМИ    Министерства обороны Республики Армения.
Перед началом церемонии  Давид Тоноян посетил зону приема поваров стран-участниц, где армянские повара, участвовавшие в конкурсе «Полевая кухня», также представили национальные блюда. Министр обороны побеседовал с членами армянской команды, осмотрел павильоны других стран.
Давид Тоноян также посетил Дом дружбы, осмотрел павильоны, представляющие историю и культуру стран, участвующих в  турнире «Международные армейские игры-2019».
На военном полигоне Алабиноминистр обороны РА следил за выступлениями команд, достигших финальной стадии "Танкового биатлона".
В конце дня министр обороны РА Давид Тоноян принял участие в торжественной  церемонии  закрытия и награждения участников турнира «Международные армейские игры-2019».