Աֆղանստանում առնվազն 66 մարդ Է տուժել պայթյունների հետեւանքով
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Առնվազն 66 մարդ Է վերքեր ստացել Աֆղանստանի արեւելքի Նանգարհարի նահանգի Ջելալաբադ քաղաքում տեղի ունեցած բազմաթիվ պայթյունների հետեւանքով: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է «Պաժվակ» գործակալությունը: Ավելի վաղ Tolo News հեռուստաալիքը, հղում անելով հանրային առողջապահության տեղական վարչությանը, հայտնել Էր 30 տուժածների մասին:
«Վաթսունվեց խաղաղ բնակիչներ են վիրավորվել Աֆղանստանի Անկախության օրը Նանգարհարի նահանգի Ջելալաբադ Քաղաքում իրականացված բազմաթիվ պայթյունների հետեւանքով»,-ասված Է Twitter-ում գործակալության հաղորդագրության մեջ:
Առայժմ տարածաշրջանում գործող խմբավորումներից ոչ մեկը չի ստանձնել պայթյունների պատասխանատվությունը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Число пострадавших при взрывах в Афганистане возросло до 66 человек
По меньшей мере 66 человек получили ранения в результате многочисленных взрывов в городе Джелалабад в провинции Нангархар на востоке Афганистана. Как передает Арменпресс, об этом сообщае агентство Пажвак.
Ранее телеканал Tolo News сообщал со ссылкой на местное управление общественного здравоохранения о 30 пострадавших.
"Шестьдесят шесть мирных жителей были ранены в (результате) многочисленных взрывов в городе Джелалабад (провинции) Нангархар в день независимости (Афганистана)", - говорится в сообщении агентства в Twitter.