ՀՀ-ն Արցախին գումար կտրամադրի զինթոշակառուների բնակարանային խնդիրները լուծելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի կառավարությունը Արցախին շուրջ 2.9 միլիարդ դրամ աջակցություն կտրամադրի՝ ՊԲ զինթոշակառուների բնակարանային խնդիրները լուծելու համար (գումարի չափը գտնվում է ճշգրտման փուլում):
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Ուրախ եմ տեղեկացնել, որ Հայաստանի կառավարությունը Արցախին շուրջ 2.9 միլիարդ դրամ աջակցություն կտրամադրի՝ ՊԲ զինթոշակառուների բնակարանային խնդիրները լուծելու համար (գումարի չափը գտնվում է ճշգրտման փուլում):
Ինչպես եւ հայտարարել էի օգոստոսի 5-ին Ստեփանակերտում ունեցած ելույթում, մինչեւ 2023 թվականը մտադիր ենք լուծել նաեւ ՊԲ զինծառայողների բնակարանային խնդիրները»,- գրել է ՀՀ վարչապետը:

Армения предоставит Арцаху средства для решения жилищных проблем военнослужащих
Правительство Армении предоставит Арцаху около 2.9 млрд драмов для решения жилищных проблем военнослужащих Армии обороны (размер суммы находится в стадии уточнения).
Как передает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook написал премьер-министр Армении Никол Пашинян.
“Рад сообщить, что правительство Армении предоставит Арцаху около 2.9 млрд драмов для решения жилищных проблем военнослужащих Армии обороны (размер суммы находится на этапе уточнения).
Как я и заявил в своем выступлении 5 августа в Степанакерте, до 2023 года мы намерены решить жилищные проблемы военнослужащих Армии обороны”, - написал премьер-министр Армении.