Վարչապետը մասնակցել է Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստի շրջանակում կայացած մշակութային ծրագրի
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով գտնվում է Ղրղզստանում՝ Իսիկ Կուլի շրջանի Չոլպոն-Ատա քաղաքում։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Հայաստանի վարչապետը մասնակցել է Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստից հետո նախատեսված մշակութային ծրագրին։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ԵԱՏՄ անդամ պետությունների կառավարությունների ղեկավարների եւ ԵԱՏՀ նախագահի հետ միասին ներկա է գտնվել «Tengri 2019» ամենամյա միջազգային երաժշտական փառատոնի բացմանը։
ՀՀ վարչապետի աշխատանքային այցը Ղրղզստանի Հանրապետություն ավարտվել է։ Օգոստոսի 9-ին Նիկոլ Փաշինյանը և նրա գլխավորած պատվիրակությունը կվերադառնան Երևան։

PM Pashinyan attends cultural event in the sidelines of Eurasian Intergovernmental Council session
YEREVAN, AUGUST 9, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia NIkol Pashinyan is in Kyrgyzstan, Cholpon Ata city on a working visit.
As ARMENPRESS was informed from the Office of the Prime Minister of Armenia, Nikol Pashinyan attended a cultural event following the Eurasian Intergovernmental Council session.
Together with the Heads of Government of the EAEU member states and the Board Chairman of the Eurasian Economic Commission Pashinyan attended “Tengri-2019”” international musical festival.
PM Pashinyan’s visit to the Republic of Kyrgyzstan is over. Today Pashinyan will return to Armenia with his delegation.