Արցախի պաշտպանության նախարարն այցելել է հյուսիսային հատվածում տեղակայված զորամասերից մեկը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարար, Պաշտպանության բանակի հրամանատար, գեներալ-մայոր Կարեն Աբրահամյանը հուլիսի 29-ին այցելել է ԱՀ հյուսիսային հատվածում տեղակայված զորամասերից մեկն ու տվյալ զորամասի պահպանության տեղամասեր:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից, բանակի հրամանատարը տեղում ծանոթացել է օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանն ու բարդ աշխարհագրական պայմաններում մարտական հերթապահություն տանող զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային պայմաններին:
Վերջում հետագա ծառայության ավելի արդյունավետ կազմակերպման համար Կարեն Աբրահամյանն անձնակազմին տվել է մի շարք ցուցումներ ու հանձնարարականներ:

STEPANAKERT, JULY 30, ARMENPRESS. Defense minister of Artsakh, Commander of the Defense Army, Major-General Karen Abrahamyan on July 29 visited one of the military units located in the northern section of the Republic, the defense ministry told Armenpress.
The defense minister got acquainted with the combat situation and the conditions of soldiers who are conducting their service in complex geographical conditions.
At the end of the visit the minister gave a number of instructions to the staff aimed at more effectively organizing the service.