«Ինեկոբանկ»-ը հովանավորում է «Սևան Ստարտափ Սամիթ 2019»-ը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ինեկոբանկ»-ը հուլիսի 19-ին հայտարարեց Հայաստանում ստարտափ ոլորտին աջակցող նախաձեռնության մասին։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին «Ինեկոբանկ»-ից, բանկը կաջակցի «Սևան Ստարտափ Սամմիթ 2019»-ի կայացմանն ու հանդես կգա որպես «Big Battle»-ի հովանավոր:
Մասնակցելով «Սևան Ստարտափ Սամմիթ 2019» - ին և ներկայանալով որպես հովանավոր՝ Բանկը նպատակ ունի աջակցել տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի նորարարական գաղափարների կայացմանն ու զարգացմանը Հայաստանում։
«Ինեկոբանկը բարձր է գնահատում Հայաստանում տեխնոլոգիական ոլորտում նմանօրինակ միջոցառումների կազմակերպումն ու իրականացումը, որը նպաստում է երկրում ոլորտի զարգացմանը, բիզնես գործընթացների առաջխաղացմանն ու տնտեսական աճին։ Այսօր, հովանավորելով «Սևան Ստարտափ Սամմիթ» ամենամյա համաժողովը և հանդես գալով Big Battle հովանավոր անվանակարգում՝ Ինեկոբանկը նպաստում է նորարարական տեխնոլոգիաների ոլորտի սկսնակ կառույցների զարգացմանը՝ ապահովելով համագործակցության և աճի հարթակ, իսկ լավագույն գաղափարներին ու լուծումներին տրամադրում է օժանդակություն՝ հետագա կատարելագործման նպատակով», - նշեց Ինեկոբանկի Զարգացման և մարքեթինգի տնօրեն Արեն Նալթակյանը։
«Սիսայդ Ստարտափ Սամմիթ»-ի տնօրեն Վահագն Ռափյանը նշել է. «Սևան Ստարտափ Սամմիթն արդեն դարձել է տարածաշրջանային ամենասպասված ստարտափ հավաքը։ Ամեն տարի մենք նպատակ ունենք ներգրավել ավելի շատ շահառուների։ Ուրախ ենք հայտարարել Ինեկոբանկի հետ համագործակցության մասին և հույս ունենք, որ այն շարունակական կլինի»:
«Սևան Ստարտափ Սամմիթ» - ը կազմակերպվում է 2016 թվանակից և միտված է ստարտափերի և ներդրողների միջև համագործակցության նոր ուղիներ ստեղծելուն: Այս տարի սամմիթին  մասնակցելու համար դիմել են շուրջ 1000 ստարտափ, 200-ից ավելի ծրագրավորողներ, իսկ հրավեր են ստացել շուրջ 100 մենթորներ և բիզնես էքսպերտներ ողջ աշխարհից:
«Սևան Ստարտափ Սամմիթ 2019» - ը տեղի կունենա հուլիսի 28-ից օգոստոսի 3-ը Սևանի ազգային պարկում:
Ինեկոբանկի մասին
«Ինեկոբանկ» ՓԲԸ-ը, հանդիսանալով Հարավային Կովկասի առաջատար բանկերից մեկը, մատուցում է համալիր բանկային, ինչպես նաև թվային բանկային ծառայություններ անհատներին, ՓՄՁ և խոշոր կազմակերպություններին։ Շուրջ 23 տարի բանկը տրամադրում է բարձրորակ բանկային ծառայություններ Հայաստանում՝ սպասարկելով ավելի քան 500 000 հաճախորդի, որոնցից մոտ 200 000-ին` թվային ուղիներով:
Իր գործունեության ընթացքում Ինեկոբանկը մշակել և մատուցել է ոլորտի առաջատար թվային բանկային լուծումներ՝ նպատակ ունենալով ներդնել ամբողջովին նոր բանկային ծառայություններ։
• 2009թ. առաջինը Հայաստանում ներդրել է «Ապառիկ տեղում» թվայնացված և ամբողջովին ավտոմատացված ծրագիրը, որն ապրանքի ապառիկ գնման գործընթացը 3-4 օրից կրճատել է մինչև մի քանի րոպեի։
• 2012թ. իր InecoOnline համակարգի շնորհիվ առաջիններից մեկն էր, որ ապահովել է գործարքների կատարումը 24/7 ռեժիմով:
• 2014թ. ներդրել է InecoMobile բջջային հավելվածը, որն իր հնարավորությունների և օգտագործման պարզության շնորհիվ այսօր ունի ամենաշատ օգտատերերը հայաստանյան ֆինանսական հավելվածների շարքում։
• 2017թ. բանկն առաջինն էր, որ ներդրել է ամբողջովին ավտոմատացված վարկավորման գործընթաց իր օնլայն և մոբայլ հավելվածների միջոցով: Արդյունքում վարկերը տրամադրվում են հաճախորդներին 24/7 ռեժիմով:
• 2018թ. առաջինը բանկային համակարգում գործարկել է նորարարական ու ժամանակակից InecoPay վճարային համակարգը, որը հնարավորություն է տալիս վճարումներ իրականացնել սմարթֆոնի միջոցով:

Inecobank to sponsor "Sevan Startup Summit 2019"
YEREVAN, JULY 19, ARMENPRESS. On July 19, Inecobank has announced about a new initiative to support the startup sector in Armenia. The Bank is supporting “Sevan Startup Summit 2019” project and is the sponsor of the “Big Battle” nomination, the Bank told Armenpress.
Taking part in “Sevan Startup Summit 2019” and being a sponsor, the Bank aims to promote the establishment and development of innovative technology-driven ideas in Armenia.
"Inecobank highly appreciates the organization of such IT events in Armenia, that further the economic growth through the development of IT industry in the country and promotion of business processes. Today, sponsoring the “Sevan Startup Summit 2019” annual conference and being the sponsor of the “Big Battle” nomination, the Bank contributes to the development of newly established structures involved in innovative technologies, providing a platform for cooperation and growth and supports  further improved implementation of best ideas and solutions,"said Aren Nalthakyan, the Marketing and Development Director of Inecobank.
The Seaside Startup Summit CEO, Vahagn Rapyan, stated.“Sevan Startup Summit has become the most awaited regional startup event. Each year we are trying to involve more beneficiaries. We are happy to announce about our partnership with Inecobank and hope to enjoy continuous cooperation with them”.
"Sevan Startup Summit" is organized since 2016 and is aimed at creating new ways of cooperation between start ups and investors. This year about 1000 startups, more than 200 programmers have applied for participation in the summit, and around 100 mentors and business experts have been invited from all around the world.
"Sevan Startup Summit 2019" will be held from July 28 to August 3 in the Sevan National Park.
Inecobank CJSC is one of the leading banks in the South Caucasus region, focused on individual customers, small and medium market businesses and large corporations offering a full range of banking services including break through and innovative digital banking solutions. For over 23 years the bank has been providing high quality banking service in Armenia serving more than 500 000 customers and over 200 000 online users.
Inecobank has developed and delivered industry-leading digital banking solutions with the purpose of introducing an entirely new culture of banking services.
• In 2014 the Bank launched InecoMobile application, which has the greatest amount of users among Armenian financial applications due to its capabilities and simplicity of use