Հուլիսի 18-ին սպասվող իրադարձությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալությունը ներկայացնում է այսօր սպասվող իրադարձությունները:
Այսօր՝ հուլիսի 18-ին, կկայանա ՀՀ կառավարության հերթական նիստը: Օրակարգում երկու տասնյակից ավելի հարցեր են, այդ թվում, 2008 թվականի մարտի 1-2-ը Երևան քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների ժամանակ տուժած անձանց աջակցության հարցը:
Այսօր նախատեսված է Բարձրագույն դատական խորհրդի նիստը՝ խորհրդի անդամ Նախշուն Տավարացյանի լիազորությունների դադարեցման պահանջով:
ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության hաշմանդամություն ունեցող անձանց և տարեցների հիմնահարցերի վարչության ներկայացուցիչները կներկայացնեն հաշմանդամություն ունեցող անձանց հիմնահարցերի ոլորտում տեղի ունեցող փոփոխությունները:
Լրագրողների հետ կհանդիպեն Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի շրջանավարտները: Նրանք պատրաստվում են բարձրացնել դիպլոմների հետ կապված խնդիրը:
Տուգանք հասարակական նախաձեռնությունն այսօր սկսում է անժամկետ բողոքի ակցիա Ճանապարհային ոստիկանության վարչական շենքի մոտ: Նրանք պահանջում են ՃՈ 3 բարձրաստիճան պաշտոնյաների պաշտոնից ազատում:

Мероприятия предстоящие 18 июля
Сегодня, 18 июля, состоится очередное заседание правительства Армении. На повестке дня более двух десятков вопросов, в том числе и вопрос о содействии лицам, пострадавших во время событий 1 - 2 марта 2008 года в Ереване.
Сегодня созывается заседание Высшего судебного совета с требованием о прекращении полномочий члена совета Нахшун Таварацян.
Представители управления по вопросам лиц с инвалидностью и пожилых людей Министерства труда и социальных вопросов Армении представят изменения в сфере вопросов лиц с инвалидностью.
С журналистами встретятся выпускники французского университета в Армении. Они собираются поднять проблему с дипломами.
Общественная инициатива “Штраф” сегодня начинает бессрочную акцию протеста у административного здания дорожной полиции. Они требуют отставки трех высокопоставленных должностных лиц ДП.