Դատարանը կրկին մերժեց Մանվել Գրիգորյանի կալանքը փոխելու վերաբերյալ միջնորդությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանը կրկին մերժեց ՀՀ Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանի պաշտպան Լևոն Բաղդասարյանի՝ պաշտպանյալին կալանքից ազատելու վերաբերյալ միջնորդությունը: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Գրիգորյանը կշարունակի մնալ կալանքի տակ:
Բաղդասարյանը միջնորդել էր Գրիգորյանին անհապաղ ազատ արձակել` արտերկրում բուժվելու համար կամ 10 միլիոն դրամ գրավի դիմաց փոխել նրա խափանման միջոցը: Մեղադրող կողմն առարկել էր միջնորդության դեմ:
Մանվել Գրիգորյանը մեղադրվում է ապօրինի կերպով զենք-զինամթերք պահելու, ավելի քան 101 միլիոն դրամի գույք յուրացնելու, ավելի քան 1 միլիարդ դրամի հարկերի վճարումից խուսափելու, պետական միջոցներից ավելի քան 1 միլիարդ դրամ վատնելու և շորթմամբ 37 միլիոն դրամ արժողությամբ գույքի հափշտակությունը կազմակերպելու մեջ:

Суд отклонил ходатайство об изменении меры пресечения в отношении Манвела Григоряна
Ереванский суд общей юрисдикции ходатайство адвоката Левона Багдасаряна об изменении меры пресечения в отношении бывшего депутата Национального Собрания, бывшего председателя правления “Еркрапа” Манвела Григоряна.
Как сообщает Арменпресс, Багдасарян внес ходатайство о немедленном освобождении или изменении меры пресечения на залог в размере 10 млн драмов в отношении Григоряна для прохождения лечения за рубежом. Сторона обвинения опротестовала ходатайство.
Манвел Григорян обвиняется в незаконном хранении оружия и боеприпасов, присвоении имущества на сумму более 101 млн драмов, уклонении от уплаты налогов на сумму более 1 млрд драмов, растрате из государственных средств более 1 млрд драмов и организации хищения имущества на сумму 37 млн драмов с вымогательством.