Բուրյաթիայում Ան-24 ինքնաթիռի վթարային վայրԷջքի հետեւանքով կան զոհեր ու տուժածներ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հունիսի 27-ի առավոտյան Բուրյաթիայում Ան-24 ինքնաթիռի վթարային վայրԷջքի հետեւանքով տուժել Է 22 մարդ: Այդ մասին, ինչպես եղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ՏԱՍՍ-ին հայտնել են տարածաշրջանի բշկական ծառայություններում:
«Ընդամենը այս պահի դրությամբ կա 22 տուժած, նրանցից 15-ին բուժօգնություն Է ցուցաբերվել, եւս յոթ հոգու հոսպիտալացրել են»,- ասել Է գործակալության զրուցակիցը:
Ինքնաթիռի վթարային վայրԷջքի հետեւանքով զոհվել Է անձնակազմի երկու անդամ: Ընդամենն օդանավում եղել Է 46 մարդ, այդ թվում՝ անձնակազմի չորս անդամ: Ինչպես հայտնել են Ռուսաստանի արտակարգ իրավիճակների նախարարությունում, օդում խափանվել Է Ան-24 ինքնաթիռի շարժիչներից մեկը, Նիժնեանգարսկում վայրԷջքի ժամանակ ինքնաթիռը դուրս Է եկել թռիչքավայրԷջքային գոտու սահմաններից:
«Արգելակելիս օդանավը բախվել մաքրիչ կառույցների հետ: Ճեղքելով արգելապատնեշը, ինքնաթիռը բռնկվել Է»,- նշել են ԱԻՆ-ում: Ներկայում հրդեհը մարված Է: Հաջողվել Է փրկել 44 մարդու:

22 injured in emergency plane landing in Russia’s Buryatia region
YEREVAN, JUNE 27, ARMENPRESS. 22 people were injured when an An-24 plane made an emergency landing in Russia's Buryatia region, local medical services told TASS.
“22 people were injured, 15 of them received medical assistance on the site, while 7 other people were hospitalized”, medical services said.
Two crewmembers died during the emergency landing. There were 46 people on board, including four crewmembers.
One of the plane’s engines stopped working in air. The Russian Emergencies Ministry told TASS that the plane steered from the runway when landing in Nizhneangarsk. “When braking, the plane turned around and crashed into a sewage treatment plant. The plane caught fire in the crash”, the ministry said.