Բուրյաթիայում Ան-24 ինքնաթիռի վթարային վայրԷջքի հետեւանքով կան զոհեր ու տուժածներ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հունիսի 27-ի առավոտյան Բուրյաթիայում Ան-24 ինքնաթիռի վթարային վայրԷջքի հետեւանքով տուժել Է 22 մարդ: Այդ մասին, ինչպես եղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ՏԱՍՍ-ին հայտնել են տարածաշրջանի բշկական ծառայություններում:
«Ընդամենը այս պահի դրությամբ կա 22 տուժած, նրանցից 15-ին բուժօգնություն Է ցուցաբերվել, եւս յոթ հոգու հոսպիտալացրել են»,- ասել Է գործակալության զրուցակիցը:
Ինքնաթիռի վթարային վայրԷջքի հետեւանքով զոհվել Է անձնակազմի երկու անդամ: Ընդամենն օդանավում եղել Է 46 մարդ, այդ թվում՝ անձնակազմի չորս անդամ: Ինչպես հայտնել են Ռուսաստանի արտակարգ իրավիճակների նախարարությունում, օդում խափանվել Է Ան-24 ինքնաթիռի շարժիչներից մեկը, Նիժնեանգարսկում վայրԷջքի ժամանակ ինքնաթիռը դուրս Է եկել թռիչքավայրԷջքային գոտու սահմաններից:
«Արգելակելիս օդանավը բախվել մաքրիչ կառույցների հետ: Ճեղքելով արգելապատնեշը, ինքնաթիռը բռնկվել Է»,- նշել են ԱԻՆ-ում: Ներկայում հրդեհը մարված Է: Հաջողվել Է փրկել 44 մարդու:

Число пострадавших при аварийной посадке самолета в Бурятии возросло до 22
Число пострадавших в результате аварийной посадки самолета Ан-24 в Бурятии выросло до 22 человек. Как передает Арменпресс, об этом ТАСС сообщили в медицинских службах региона.
"Всего на данный момент 22 пострадавших, 15 из них медицинская помощь оказана амбулаторно, еще семь человек госпитализированы", - сказал собеседник агентства.
При аварийной посадке погибли два члена экипажа. Всего на борту самолета находились 46 человек, в том числе четыре члена экипажа.
У самолета Ан-24 в воздухе отказал один из двигателей. Как сообщили ТАСС в МЧС России, во время посадки в Нижнеангарске самолет выкатился за пределы взлетно-посадочной полосы. "При торможении воздушное судно развернуло, и оно столкнулось с очистными сооружениями. Пробив ограждение, самолет загорелся", - рассказали в МЧС.