Ուկրաինայի բնակիչների կեսը գոհ Է Զելենսկու գործունեությունից. հարցում
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈւՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ուկրաինայի բնակիչների կեսը գոհ Է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու գործունեությունից, հարցման մասնակիցների եւս գրեթե 40 տոկոսն դեռեւս չի կարողացել ճշտել նրա նկատմամբ իր վերաբերմունքը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, վկայում են «Ռեյտինգ» սոցիոլոգիական խմբի հարցման՝ հունիսի 19-ին հրապարակված տվյալները:
«Հարցվածների կեսը գոհ Է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու գործունեությունից, 14 տոկոսը հակառակ կարծիքին Է, եւս 38 տոկոսը դեռեւս չի կարողացել իր վերաբերմունքը ճշտել նրա նկատմամբ»,-ասված Է հարցման տեքստում, որը զետեղված Է «Ռեյտինգ»-ի կայքում: Հարցումն անցկացվել Է 2019 թվականի հունիսի 8-ից մինչեւ 12-ը՝ ամբողջ Ուկրաինայի տարածքում, բացառությամբ Կիեւի կողմից չվերահսկվող Դոնբասի շրջանների: Հարցմանը մասնակցել Է 2 հազար քաղաքացի: Վիճակագրական անճշտությունը չի գերազանցում 2,2 տոկոսը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Половина жителей Украины довольны деятельностью Зеленского, показал опрос
Половина жителей Украины довольны деятельностью президента Украины Владимира Зеленского, еще почти 40% респондентов пока не смогли сформировать свое отношение к нему, свидетельствуют данные опубликованного в среду опроса социологической группы "Рейтинг".
"Половина опрошенных довольны деятельностью президента Украины Владимира Зеленского, 14% - противоположного мнения, еще 38% - пока не смогли сформировать свое отношение к нему", - говорится в тексте опроса, размещенного на сайте "Рейтинга",сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Опрос проводился с 8 по 12 июня 2019 года по всей территории Украины за исключением неподконтрольных Киеву частей Донбасса. Опрошено 2 тысячи респондентов. Статистическая погрешность не превышает 2,2%.