Հայաստանում ամուսնություններն աճել են, ամուսնալուծությունները՝ նվազել
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արդարադատության նախարարության Քաղաքացիական կացության ակտերի գրանցման գործակալությունում 2019 թվականի առաջին հինգ ամիսներին գրանցվել է 6 հազար 97 ամուսնություն, ինչը 2018 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելի է 521-ով:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին իր «Ֆեյսբուք»-ի էջում գրել է ՀՀ արդարադատության նախարարության աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Լուսինե Մարտիրոսյանը:
«2019 թվականի հունվարից մայիսն ընկած ժամանակահատվածում Արդարադատության նախարարության Քաղաքացիական կացության ակտերի գրանցման գործակալությունում գրանցված ամուսնալուծությունների թիվը նվազել է 151-ով: 2019 թվականի առաջին հինգ ամիսներին գրանցվել է 1506 ամուսնալուծություն», - գրել է Մարտիրոսյանը:

В Армении выросло число браки, число разводов сократилось
В Агентстве записи актов гражданского состояния Министерства юстиции за первые пять месяцев 2019 года было зарегистрировано 6 097 браков, что на 521 больше, чем за аналогичный период 2018 года.
Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написала начальник управления информации и по связям с общественностью Министерства юстиции Армении Лусине Мартиросян.
“В период с января по май 2019 года число разводов, зарегистрированных в Агентстве записи актов гражданского состояния Министерства юстиции, сократилось на 151. За первые пять месяцев 2019 года было зарегистрировано 1506 разводов”, - написала Мартиросян.