Վնասել են «շտապօգնության» մեքենան. կա բերման ենթարկված
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հունիսի 17-ին, ժամը 21.55-ին, «Աշտարակ» բժշկական կենտրոնից ոստիկանություն հաղորդում էր ստացվել, որ բ/կ է տեղափոխվել Ոսկեհատ գյուղի բնակիչ, 64-ամյա տղամարդու դի:
Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ ըստ նախնական տեղեկությունների՝ տղամարդը գյուղի իրենց տան բակում վատ է զգացել և հարազատների ներկայությամբ հանկարծամահ եղել:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության և լրատվամիջոցների հետ կապերի վարչությունից, նյութերի նախապատրաստման ընթացքում պարզվել է, որ բժշկական կենտրոն տեղափոխվելուց հետո ընդունարանի դիմաց մահացածի ընտանիքի անդամներից մեկը քարով կոտրել է բժշկական կենտրոնի հաշվեկշռում գտնվող, «Զիմբել» մակնիշի ավտոմեքենայի առջևի հողմապակին և վնասել շարժիչի ծածկոցը, իսկ մեկ այլ անդամ դեռևս չպարզված առարկայով կոտրել է ձախակողմյան հատվածի հայելին և վնասել երկու ապակիները:

Повреждена машина скорой помощи: есть задержанный
17 июня в 21: 55 из Медицинского центра “Аштарак” в полицию поступило сообщение о том, что в медцентр перевезено тело 64-летнего мужчины, жителя села Воскеат.
Выехавшая на место оперативная группа выяснила, что, по предварительным данным, мужчина почувствовал себя плохо во дворе своего дома и в присутствии родственников скончался.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по связям с общественностью и СМИ Полиции РА, в ходе подготовки материалов выяснилось, что после перевода в медицинский центр у приемной один из членов семьи погибшего камнем разбил переднее ветровое стекло и повредил капот автомобиля марки "Зимбел", находящегося на балансе медцентра,  другой член еще не выясненным предметом разбил зеркало левой части автомобиля и повредил два стекла.