Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Հանդուրժողականության և խաղաղության համաշխարհային խորհրդի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Հանդուրժողականության և խաղաղության համաշխարհային խորհրդի նախագահ, Արաբական Միացյալ Էմիրությունների Դաշնային ազգային խորհրդի անդամ Ահմադ բին Մուհամմադ Ալ-Ջարուանիին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նա Հայաստանում է՝ Հանդուրժողականության և խաղաղության համաշխարհային խորհրդին Հայաստանի Ազգային ժողովի հնարավոր անդամակցությանն առաջարկություն ներկայացնելու առաքելությամբ:
Հանդուրժողականության և խաղաղության համաշխարհային խորհրդի գործունեությունը հիմնականում ուղղված է սոցիալական և մարդասիրական ոլորտներին առնչվող համընդհանուր հիմնախնդիրներին:
Ողջունելով Ահմադ բին Մուհամմադ Ալ-Ջարուանիին՝ նախագահ Սարգսյանն ասել է, որ մեր պետությանը հոգեհարազատ են այն ուղղությունները, որոնցով զբաղվում է կառույցը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև հայ-էմիրաթական բարեկամական հարաբերություններին: Ընդգծելով երկկողմ փոխգործակցությունն ընդլայնելու բարի կամքը՝ նախագահ Սարգսյանն ասել է, որ եկել է գործնական քայլերն ավելացնելու ժամանակը:

Президент Республики Армения принял принял президента Всемирного Совета толерантности и мира
Президент Республики Армения Армен Саркисян принял 17 июня принял президента Всемирного Совета (ВС) толерантности и мира Ахмада бин Мухаммада аль-Джаруана.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата президента, Ахмад бин Мухаммад аль-Джаруан прибыл в Армению с миссией предложить нашей стране членство в структуре.
Деятельность Всемирного Совета толерантности и мира в основном направлена на всеобщие проблемы, касающиеся социальной и гуманитарной сфер.
Приветствуя Ахмада бин Мухаммада аль-Джаруана, президент Саркисян сказал, что нашей стране близки направления, которыми занимается структура.
Собеседники также коснулись отношений между Арменией и ОАЭ. Подчеркнув добрую волю к расширению двустороннего сотрудничества, президент Саркисян сказал, что пришло время добавить практические шаги.