Դավիթ Տոնոյանը մասնակցել է հակառակորդի կրակոցից զոհված զինծառայող Արտյոմ Խաչատրյանի հուղարկավորությանը
Դավիթ Տոնոյանը մասնակցել է հակառակորդի կրակոցից զոհված զինծառայող Արտյոմ
Խաչատրյանի հուղարկավորությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը մասնակցել է հակառակորդի կրակոցից զոհված զինծառայող Արտյոմ Խաչատրյանի հուղարկավորությանը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Մեր ժողովրդի վերաբերմունքը յուրահատուկ է իր հերոսների նկատմամբ։ Այսօր նախօրեին զոհված զինծառայող Արտյոմ Վազգենի Խաչատրյանի հուղարկավորության ժամանակ, որին մասնակցում էր նաև ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը, ժողովուրդը կրակային համազարկի հետ ինքնաբուխ ծափահարություններով ճանապարհեց իր զավակին»,- գրել է Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Հունիսի 13-ին` ժամը 17:05-ի սահմաններում, ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մահացու վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1999թ. ծնված Արտյոմ Վազգենի Խաչատրյանը:

Давид Тоноян принял участие в похоронах солдата Артема Хачатряна, убитого выстрелом противника
Министр обороны Армении Давид Тоноян принял участие в похоронах солдата Артема Хачатряна, погибшего от выстрела противника.
Как сообщает Арменпресс, пресс-секретарь Министерства обороны РА АрцрунОваннисян сделал об этом  заметку на своей странице в Facebook.
«Отношение нашегонарода к  своим  героям особое. На похоронах солдата Артема Хачатряна, который был убит накануне, присутствовал министр обороны Армении Давид Тоноян.Сопровождая каждый  залп аплодисментами, люди простились со  своим славным сыном», - написал АрцрунОваннисян.
На боевой оборонительной позиции одной из воинских частей Армии обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики), дислоцированной в северном направлении, 13 июня, в районе 17:05 часов, в результате выстрела со стороны противника смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий Артем ВазгеновичХачатрян (1999 года рождения).