Արտակ Զեյնալյանի ներուժը կներգրավվի պետության կառավարման և հետագա զարգացման գործում. վարչապետ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արդարադատության արդեն նախկին նախարար Արտակ Զեյնալյանի ներուժը կներգրավվի պետության կառավարման և հետագա զարգացման ու շինարարության գործում: Այդ մասին կառավարության նիստում նշեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Այսօր մեր կառավարության առաջին նիստն է, որ անցկացնում ենք առանց արդարադատության այժմ արդեն նախկին նախարար Արտակ Զեյնալյանի: Ես ուզում եմ պարոն Զեյնալյանին շնորհակալություն հայտնել մեր կատարած աշխատանքի համար և հաջողություն մաղթել: Վստահ եմ, որ Արտակ Զեյնալյանի ներուժը կներգրավվի ՀՀ պետության կառավարման և պետության հետագա զարգացման ու շինարարության գործում»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
ՀՀ վարչապետի առաջարկով կառավարության անդամները ծափահարություններով ճանապարհեցին Արտակ Զեյնալյանին:
Արտակ Զեյնալյանն Արդարադատության նախարարի պաշտոնից ազատվել է հունիսի 12-ին՝ սեփական դիմումի համաձայն:

YEREVAN, JUNE 13, ARMENPRESS. Artak Zeynalyan’s potential will be involved in the state governance and future development process, Prime Minister Nikol Pashinyan said at the June 13th Cabinet meeting a day after the Justice Minister’s resignation was approved.
Justice Minister Artak Zeynalyan resigned on June 7. The resignation was approved and formalized on June 12.
“Today is our first Cabinet meeting that we are holding without the already former Minister of Justice Artak Zeynalyan. I would like to thank Mr. Zeynalyan for the joint work and wish him good luck. I am sure that Artak Zeynalyan’s potential will be involved in the state governance and further development and building of the state,” Pashinyan said at the Cabinet meeting.