Հայաստանի և ԱՄԷ արտգործնախարարությունների միջև քաղաքական խորհրդատվություններ են տեղի ունեցել
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարության և Արաբական Միացյալ Էմիրությունների արտաքին գործերի ու միջազգային համագործակցության նախարարության միջև Աբու Դաբիում քաղաքական խորհրդատվություններ են տեղի ունեցել: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Emirates News Agnecy-ն:
Հայկական կողմից խորհրդատվություններին մասնակցել է փոխարտգործնախարար Գրիգոր Հովհաննիսյանը, Միացյալ Արաբական Էմիրություններում ՀՀ դեսպան Մհեր Մկրտումյանը և դեսպանատան՝ Մերձավոր Արևելքի հարցերով աշխատակից Արմին Մելքումյանը: Հանդիպմանը ներկա ԱՄԷ պատվիրակությունը գլխավորել է փոխարտգործնախարար Խալիֆա Շահեն ալ Մարարը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների միջև համագործակցությանն ու դրա խթանման ուղիներին առնչվող հարցեր: Նրանք նաև անդրադարձել են տարածաշրջանային ներկա զարգացումներին, համաձայնվել են խորացնել համագործակցությունը, ամպրապնդել երկկողմ կապերը տարածաշրջանային ու միջազգային հարթակներում:

Состоялись политические консультации между МИД Армении и ОАЭ
В Абу-Даби состоялись политические консультации между министерством иностранных дел Армении и министерством иностранных дел и международного сотрудничества Объединенных Арабских Эмиратов. Как передает Арменпресс, об этом сообщает Emirates News Agnecy.
В консультациях с армянской стороны приняли участие заместитель министра иностранных дел Григор Ованнисян, посол Армении в Объединенных Арабских Эмиратах Мгер Мкртумян и сотрудник посольства по Ближнему Востоку Армин Мелкумян. На встрече делегацию ОАЭ возглавил заместитель министра иностранных дел Халифа Шахен аль-Марар.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с сотрудничеством между двумя странами и пути их продвижения. Стороны также коснулись текущих региональных событий, договорились углубить сотрудничество, подчеркнув важность укрепления двусторонних связей на региональных и международных платформах.