ՀՀ ֆինանսների նախարարությունում տեղի է ունեցել հանդիպում ՌԴ ֆինանսների փոխնախարարի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության ֆինանսների նախարարության և Ռուսաստանի Դաշնության ֆինանսների նախարարության միջև երկկողմ համագործակցության ծրագրի շրջանակներում հունիսի 12-ին  ՀՀ ֆինանսների նախարարությունում տեղի է ունեցել հանդիպում ՌԴ ֆինանսների նախարարի տեղակալ Ալեքսեյ Լավրովի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ֆինանսների նախարարությունից, ՀՀ ֆինանսների նախարարի առաջին տեղակալ Կարեն Բրուտյանը կարևորել է երկու երկրների ոլորտային գերատեսչությունների ակտիվ համագործակցությունը: Նա նշել է, որ այսօրինակ հանդիպումների և սեմինարների անցկացումն ու փորձի փոխանակումը նպաստում են պետական ֆինանսների ոլորտում իրականացվող բարեփոխումերին:
ՌԴ ֆինանսների փոխնախարարը հայ գործընկերներին է ներկայացրել Ռուսաստանում գործող բյուջետային համակարգի կառուցվածքը, բյուջեի պլանավորման սկզբունքներն ու դասակարգման մոտեցումները, ինչպես նաև բյուջետային գործընթացի տրամաբանությունն ու բարեփոխումների միջնաժամկետ ծրագրերը:
Կարեն Բրուտյանն իր հերթին ներկայացրել է Հայաստանում ներդրվող ծրագրային բյուջետավորման առանձնահատկությունները և ֆինանսների կառավարման արդյունավետության բարձրացմանն ուղղված քայլերը:

В Министерстве финансов Армении состоялась встреча с замминистра финансов РФ
В рамках программы двустороннего сотрудничества между Министерством финансов Республики Армения и Министерством финансов Российской Федерации 12 июня в Министерстве финансов РА состоялась встреча с заместителем министра финансов РФ Алексеем Лавровым.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Министерства финансов Армении, первый замминистра Карен Брутян отметил важность активного сотрудничества между отраслевыми ведомствами обеих стран. Он отметил, что проведение подобных встреч и семинаров и обмен опытом способствуют реформам в сфере государственных финансов.
Замминистра финансов РФ представил армянским коллегам структуру действующей в России бюджетной системы, принципы планирования бюджета и подходы к классификации, а также логику бюджетного процесса и среднесрочные программы реформ.
Карен Брутян, в свою очередь, представил особенности инвестируемого в Армении программного бюджетирования и шаги, направленные на повышение эффективности управления финансами.