Գերազանցել հեղափոխական ցուցանիշները. մայիսին նախորդ տարվա նույն ամսվա համեմատ ՀՀ-ում ավելի քան 13 միլիոն հատ ՀԴՄ կտրոն ավելի է տպվել
Գերազանցել հեղափոխական ցուցանիշները. մայիսին նախորդ տարվա նույն ամսվա
համեմատ ՀՀ-ում ավելի քան 13 միլիոն հատ ՀԴՄ կտրոն ավելի է տպվել
ԵՐԵՎԱՆ,  12 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս տարվա մայիսին նախորդ տարվա մայիսի համեմատ Հայաստանում 13 միլիոն 182 հազար 667 հատ ՀԴՄ կտրոն ավել է տպագրվել: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Սա նշանակում է, որ մենք սկսել ենք գերազանցել ոչ միայն նախահեղափոխական, այլեւ հեղափոխական ցուցանիշները:
Կրկին շնորհակալություն եմ հայտնում բոլոր այն ձեռներեցներին, ովքեր պարտաճանաչ ՀԴՄ կտրոն են տպում: Շնորհակալություն եմ հայտնում բոլոր քաղաքացիներին, ովքեր բոլոր տեղերում ՀԴՄ կտրոն են պահանջում:
Ուզում եմ նաեւ ընդգծել, որ իրականում հենց այս մարդիկ են, օրինակ, Հայոց բանակում աշխատավարձերի համատարած եւ շոշափելի բարձրացման իրական հեղինակը: Ձեր վճարած հարկերով է, սիրելի հայրենակիցներ, մեր զինվորականների աշխատավարձը շոշափելիորեն բարձրացել:
Ահա այսպիսի գործերով է, որ մենք ի ցույց ենք դնում, որ ժողովուրդը կանգնած է Հայոց բանակի թիկունքին, կառավարությունը կանգնած է Հայոց բանակի թիկունքին: Դուխով»,- գրել է Փաշինյանը:

Превзойти революционные показатели: в мае, по сравнению с тем же месяцем прошлого года, в Армении было напечатано на 13 млн ККА чеков больше
Превзойти революционные показатели: в мае, по сравнению с тем же месяцем прошлого
года, в Армении было напечатано на 13 млн ККА чеков больше
В мае этого года по сравнению с маем прошлого в Армении было напечатано на 13 млн 182 тыс. 667 чеков ККА больше. Как сообщает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook написал премьер-министр Армении Никол Пашинян.
“Это означает, что мы превзошли не только предреволюционные, но и революционные показатели.
Еще раз выражаю благодарность всем предпринимателям, которые добросовестно печатают кассовые чеки. Я выражаю благодарность и всем гражданам, которые везде требуют чеки ККА.
Хочу также подчеркнуть, что на самом деле именно эти люди истинные авторы тотального и ощутимого повышения зарплат в армянской армии. От ваших налогов, дорогие соотечественники, ощутимо повысилась зарплата наших военнослужащих.
Вот такими делами мы демонстрируем, что народ стоит за спиной армянской армии, правительство стоит за спиной армянской армии. Смелее”, - написал Пашинян.