ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցությունը Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի պաշտոնում առաջադրել է Գրիգոր Բեքմեզյանի թեկնածությունը
ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցությունը Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի պաշտոնում  առաջադրել է Գրիգոր  Բեքմեզյանի թեկնածությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հայտարարություն է տարածելԲարձրագույն դատական խորհրդի անդամի թեկնածուի առաջադրման եւ ընտրության անցկացման մասին: «Արմենպրես»-ը ներկայացնում է ՀՀ ԱԺ նախագահի հայտարարությունը.
««Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքի 144-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն` Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցությունը Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի թեկնածու է առաջադրել Գրիգոր Հովհաննեսի Բեքմեզյանին:
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 144-րդ հոդվածի 5-րդ մասի համաձայն` Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի ընտրության հարցը կքննարկվի Ազգային ժողովի հերթական նիստերի հունիսի 20-ի առաջին նիստում»,-նշված է խորհրդարանի ղեկավարի հայտարարության մեջ:

Фракция НС “Мой шаг” на пост члена Высшего судебного совета выдвинула кандидатуру Григора Бекмезяна
Председатель Национального собрания Республики Армения Арарат Мирзоян опубликовал заявление о выдвижении и проведении выборов кандидата в члены Высшего судебного совета. «Арменпресс» представляет заявление председателя НС РА:
“Согласно ч. 2 ст. 144 Конституционного закона РА Регламент Национального собрания, фракция “Мой шаг” Национального собрания выдвинула кандидатуру Григора Ованнесовича Бекмезяна в члены Высшего судебного совета.
Согласно ч. 5 ст. 144 Конституционного закона Регламент Национального собрания, вопрос избрания члена Высшего судебного совета будет обсужден на первом заседании очередных заседаний Национального собрания 20 июня”, - говорится в заявлении главы парламента.