ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցությունը Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի պաշտոնում առաջադրել է Գրիգոր Բեքմեզյանի թեկնածությունը
ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցությունը Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի պաշտոնում  առաջադրել է Գրիգոր  Բեքմեզյանի թեկնածությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հայտարարություն է տարածելԲարձրագույն դատական խորհրդի անդամի թեկնածուի առաջադրման եւ ընտրության անցկացման մասին: «Արմենպրես»-ը ներկայացնում է ՀՀ ԱԺ նախագահի հայտարարությունը.
««Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքի 144-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն` Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցությունը Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի թեկնածու է առաջադրել Գրիգոր Հովհաննեսի Բեքմեզյանին:
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 144-րդ հոդվածի 5-րդ մասի համաձայն` Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի ընտրության հարցը կքննարկվի Ազգային ժողովի հերթական նիստերի հունիսի 20-ի առաջին նիստում»,-նշված է խորհրդարանի ղեկավարի հայտարարության մեջ:

Ruling faction of Parliament nominates Grigor Bekmezyan’s candidacy for member of Supreme Judicial Council
Ruling faction of Parliament nominates Grigor Bekmezyan’s candidacy for member of Supreme
Judicial Council
YEREVAN, JUNE 7, ARMENPRESS. Speaker of Parliament of Armenia Ararat Mirzoyan issued a statement on the nomination and election of a candidate for the member of the Supreme Judicial Council.
The statement says: “According to the Article 144th, part 2 of the Parliament’s Rules of Procedure, My Step faction of Parliament has nominated Grigor Bekmezyan’s candidacy for the member of the Supreme Judicial Council.
The issue of election of the member of the Supreme Judicial Council will be debated in the first session of the Parliament’s regular sitting on June 20”.