Զելենսկին Կուչմային Ուկրաինայի ներկայացուցիչ Է նշանակել Դոնբասի խնդրով շփման խմբում
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈւՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին Լեոնիդ Կուչմային Ուկրաինայի ներկայացուցիչ Է նշանակել Դոնբասի իրադրության կարգավորման խնդրով շփման խմբում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Հունիսի 5-ին Մինսկում կայանալու Է շփման խմբի հերթական հանդիպումը՝ Ուկրաինայի կողմից Լեոնիդ Կուչմայի գլխավորությամբ»,-հայտնել Է նախագահը Կիեւում կայացած ճեպազրույցում:
Զելենսկին հայտարարել Է, որ Կիեւը կոնկրետ առաջարկություններ եւ նոր լուծումներ ունի Դոնբասի վերաբերյալ: «Մենք իսկապես կոնկրետ առաջարկություններ եւ նոր լուծումներ ունենք Դոնբասի վերաբերյալ, բայց ոչ ոք Ուկրաինայի տարածքով եւ ինքնիշխանությամբ առեւտուր չի անելու»,-ասել Է նա, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Зеленский назначил Кучму представителем Украины в контактной группе по Донбассу
Президент Украины Владимир Зеленский назначил Леонида Кучму представителем Украины в контактной группе по урегулированию в Донбассе.
"5 июня будет очередная встреча контактной группы в Минске во главе с Леонидом Даниловичем Кучмой со стороны Украины", - сообщил он на брифинге в Киеве,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Зеленский заявил, что Киев имеет конкретные предложения и новые решения по Донбассу. "У нас есть действительно конкретные предложения и новые решения по Донбассу, но никто территорией и суверенитетом Украины торговать не будет", - сказал он.