Իրականում նման մտահոգություններ մենք ունենք. Արմեն Գրիգորյանն անդրադարձավ հնարավոր դավադրությունների մասին վարչապետի հայտարարությանը
Իրականում նման մտահոգություններ մենք ունենք. Արմեն Գրիգորյանն անդրադարձավ
հնարավոր դավադրությունների մասին վարչապետի հայտարարությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն անդրադարձավ հնարավոր դավադրությունների մասին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությանը։ Հարցին, թե Նիկոլ Փաշինյանը ի՞նչ դավադրություն նկատի ուներ, որի մասին հայտարարել է օրեր առաջ իր ելույթում՝ Արմեն Գրիգորյանը պատասխանեց.
«Վարչապետը հնարավորինս դրա մասին պարզ խոսել է, իրականում նման մտահոգություններ մենք ունենք։ Իհարկե, դրա մասին շատ բաց խոսելը որոշակի սահմանափակումներ ունի։ Այն, ինչ հնարավոր է եղել, բաց խոսվել է, մնացածի մասին, եթե անհրաժեշտություն լինի, կխոսենք»,– «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, նշեց Գրիգորյանը՝ կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում։
Հարցին՝ այդ դավադիրները ներսի, թե դրսի ուժեր են, ԱԽ քարտուղարը պատասխանեց.  «21-րդ դարում ներքին ու արտաքին տարանջատելը դժվար է, դրանք իրար հետ որոշակի փոխկապակցված են, շատ հաճախ ներքին գործընթացները արտաքին ազդեցություն են ունենում»։

‘In fact we have such concerns’ – Secretary of Security Council on PM’s statement regarding possible conspiracies
‘In fact we have such concerns’ – Secretary of Security Council on PM’s statement regarding
possible conspiracies
YEREVAN, MAY 23, ARMENPRESS. Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan commented on the recent statement of Prime Minister Nikol Pashinyan regarding the possible conspiracies.
Asked what conspiracy Pashinyan was talking about, Armen Grigoryan said: “The PM talked about it as clear as possible, in fact we have such concerns. Of course by openly speaking about that has certain restrictions. What was possible to openly say, was stated, but as for the rest, we will talk about it if necessary”, he told reporters after today’s Cabinet meeting.
Asked whether these conspirators are domestic or foreign forces, the Secretary of the Security Council said: “In the 21st century, it’s difficult to divide the domestic and the foreign, they are interconnected with each other in some sense, quite often the domestic processes have a foreign influence”.