Ռազմական ավիացիոն համալսարանի կուրսանտները մարել են տրոլեյբուսի հրդեհն ու տարհանել ուղևորներին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մարշալ Ա. Խանփերյանցի անվան ռազմական ավիացիոն համալսարանի կուրսանտները մարել են կայծակի հարվածից Չարբախում այրվող 15 համարի տրոլեյբուսի հրդեհն ու տարհանել ուղևորներին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Բազմիցս են զինվորականները ապացուցել, որ նաև փրկարարներ են:
Այսօր վաղ առավոտյան կայծակի հարվածից Չարբախում այրվել է 15 համարի տրոլեյբուսը: Մարշալ Ա. Խանփերյանցի անվան ռազմական ավիացիոն համալսարանի կուրսանտները հասցրել են ուղևորներին տարհանել և հրդեհը մարել:
Երեք օր առաջ էլ Վ.Սարգսյանի անվան ՌՀ-ի սաները և բուժ ծառայության պետը փրկել էին Զինուժ ծրագրի օպերատորի կյանքը»,- գրել է Հովհաննիսյանը:

Курсанты военного авиационного университета потушили пожар троллейбуса и эвакуировали пассажиров
Курсанты военного авиационного университета им. маршала А. Ханферянца в Чарбахе потушили возгорание троллейбуса номера 15, произошедшего от удара молнии, и эвакуировали пассажиров.
Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написал пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
“Военные неоднократно доказывали, что они также и спасатели.
Сегодня рано утром от удара молнии в Чарбахе загорелся троллейбус номер 15.
Курсанты военного авиационного университета им. маршала А. Ханферянца  успели потушить возгорание троллейбуса и эвакуировать пассажиров. А три дня назад воспитанники ВУ им. В. Саркисяна и начальник медицинской службы спасли жизнь оператора программы “Вооруженные силы”, - написал Ованнисян.