Վարչապետն այցելել է ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի և Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանի ուղեկցությամբ այցելել է ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, վարչապետը տեսակցել է հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցներից հրազենային վիրավորումներ ստացած զինծառայողներ Արգիշտի Սեպխանյանին, Աղանիկ Զորողյանին և Վահե Այվազյանին:
Բուժանձնակազմը վարչապետին ներկայացրել է զինծառայողների առողջական վիճակն ու ապաքինման ընթացքը: Նիկոլ Փաշինյանը զրուցել է զինծառայողների և նրանց ծնողների հետ: Վարչապետը մաղթել է շուտափույթ ապաքինում և շնորհակալություն հայտնել զինծառայողներին անձնվեր ծառայության համար:
Կառավարության ղեկավարն այցելել է նաև այլ բուժսենյակներ՝ առողջություն մաղթել բուժվող զինծառայողներին:
Վարչապետ Փաշինյանը զինվորական հոսպիտալում Դավիթ Տոնոյանի, Արտակ Դավթյանի և Պաշտպանության նախարարի տեղակալ Մակար Ղամբարյանի մասնակցությամբ անցկացրել է խորհրդակցություն:

Премьер-министр посетил Центральный клинический военный госпиталь министерства обороны
Премьер-министр Никол Пашинян в сопровождении министра обороны Давида Тонояна и начальника Генерального штаба Вооруженных сил Артака Давтяна посетил Центральный клинический военный госпиталь министерства обороны.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, премьер-министр посетил военнослужащих Аргишти Сепханяна, Аганика Зорогяна и Ваге Айвазяна, которые получили огнестрельные ранения в результате выстрелов противника.
Медицинский персонал проинформировал премьер-министра о состоянии здоровья военнослужащих и процессе выздоровления. Пашинян побеседовал с военнослужащими и их родителями. Премьер-министр пожелал скорейшего выздоровления и поблагодарил военнослужащих за преданную службу.
Глава правительства прошелся также по другим палатам и пожелал здоровья лечащимся военнослужащим.
Премьер-министр Никол Пашинян в военном госпитале провел совещание с участием Давида Тонояна, Артака Давтяна и замминистра обороны Макара Гамбаряна.