ՀՀ ԱԳ նախարարը մասնակցում է Արևելյան գործընկերության 10-ամյակին նվիրված Բարձր մակարդակի համաժողովին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը Բրյուսելում մասնակցում է Արևելյան գործընկերության 10-ամյակին նվիրված Բարձր մակարդակի համաժողովին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
«Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը մասնակցում է Արևելյան գործընկերության 10-ամյակին նվիրված Բարձր մակարդակի համաժողովին: Նախարարը ելույթ կունենա երկրորդ նիստի ընթացքում»,- գրել է Նաղդալյանը:
ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը մայիսի 13-14-ը աշխատանքային այցով գտնվում է Բրյուսելում է: Մայիսի 13-ին Զոհրաբ Մնացականյանը մասնակցել է Արևելյան գործընկերության նախարարների հանդիպմանը:
Այցի ընթացքում նախատեսված են հանդիպումներ մի շարք գործընկերների հետ: Մնացականյանը կմասնակցի նաև «Արևելյան գործընկերության 10-ամյակ. Քաղաքացիական հասարակության տեսակետը» խորագրով քննարկմանը:

Глава МИД Армении участвует в Конференции высокого уровня, посвященной 10-летию Восточного партнерства
Глава МИД Армении участвует в Конференции высокого уровня, посвященной 10-летию
Восточного партнерства
Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян принимает участие в Конференции высокого уровня, посвященной 10-летию Восточного партнерства в Брюсселе. Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написала пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян.
“Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян принимает участие в Конференции высокого уровня, посвященной 10-летию Восточного партнерства. Министр выступит на втором заседании”, - написала Нагдалян.
Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян с 13 по 14 мая с рабочим визитом находится в Брюсселе. 13 мая Зограб Мнацаканян принял участие во встрече министров Восточного партнерства.
В ходе визита запланированы встречи с рядом партнеров. Мнацаканян также примет участие в обсуждении: “10-летие Восточного партнерства. Мнение гражданского общества”.