Ռոբերտ Քոչարյանի, Սեյրան Օհանյանի, Յուրի Խաչատուրովի, Արմեն Գևորգյանի քրեական գործն ուղարկվել է դատարան
Ռոբերտ Քոչարյանի, Սեյրան Օհանյանի, Յուրի Խաչատուրովի, Արմեն Գևորգյանի
քրեական գործն ուղարկվել է դատարան
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազի կողմից հաստատվել է 2008 թվականի մարտի 1-ից 2-ն ընկած ժամանակահատվածում Երևան քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների վերաբերյալ քննված քրեական գործից անջատված մասով՝ ըստ մեղադրանքի Ռոբերտ Քոչարյանի, Սեյրան Օհանյանի, Յուրի Խաչատուրովի, Արմեն Գևորգյանի մեղադրական եզրակացությունը:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը:
«Քրեական գործն այդ մասով ուղարկվել է Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարան»,- գրել է Աբրահամյանը:

Уголовное дело Роберта Кочаряна, Сейрана Оганяна, Юрия Хачатурова, Армена Геворкяна направлено в суд
Уголовное дело Роберта Кочаряна, Сейрана Оганяна, Юрия Хачатурова, Армена Геворкяна
направлено в суд
Прокурор, осуществляющий надзор за законностью досудебного производства, утвердил обвинительное заключение Роберта Кочаряна, Сейрана Оганяна, Юрия Хачатурова, Армена Геворкяна по части, выделенной из уголовного дела о событиях 1 - 2 марта 2008 года в Ереване.
Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написал советник генпрокурора Армении Гор Абрамян.
“Уголовное дело по этой части направлено в суд первой инстанции общей юрисдикции города Еревана”,- написал Абрамян.