Շրի Լանկայում ահաբեկչության հետ կապված վեց կասկածյալների հետախուզում Է հայտարարվել. Newsfirst
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շրի Լանկայի ոստիկանությունը վեց մարդու հետախուզում Է հայտարարվել, որոնք, ինչպես ենթադրվում Է, մեղսակից են ապրիլի 21-ին կղզում կատարված ահաբեկչական գործողություններին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ապրիլի 25-ին հայտնել Է Newsfirst լրատվական պորտալը: Կասկածյալների անուններով ու լուսանկարներով համապատասխան տեսանյութը, որոնց թվում կա երկու կին, տարածվում Է լանկայական ԶԼՄ-ների եւ սոցցանցերցի միջոցով: Իշխանությունները խնդրում են կղզու բնակիչներին՝ որեւիցե տեղեկատվության առկայության դեպքում անհապաղ դիմել իրավապահ մարմիններին:
The Sunday Times լանկայական թերթի Էլեկտրոնային վարկածը, վկայակոչելով երկրի նախագահ Մայտրիպալու Սիրիսենին, նշում Է, որ ընդամենը ահաբեկչական գործողություններին մեղսակցության գործով ներկայում անցնում Է 139 մարդ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

СМИ: на Шри-Ланке объявили в розыск шестерых подозреваемых в причастности к терактам
Полиция Шли-Ланки объявила в розыск шестерых человек, которые, предположительно, причастны к серии терактов на острове 21 апреля. Как передает Арменпресс, об этом сообщил в четверг новостной портал Newsfirst.
Соответствующее видео с именами и фотографиями подозреваемых, среди которых две женщины, распространяется через ланкийские СМИ и соцсети. Власти просят жителей острова незамедлительно обращаться в правоохранительные органы при наличии какой-либо информации.
Электронная версия ланкийской газеты The Sunday Times со ссылкой на президента страны Майтрипалу Сирисену отмечает, что всего по делу о причастности к терактам в настоящее время проходят 139 человек.