200-ից ավելի մարդ դիմում է գրել «Երկրապահ կամավորականների միության» շարքերը համալրելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Երկրապահ կամավորականների միության» շարքերը ակտիվորեն համալրվում են: Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում Ազգային ժողովի պատգամավոր, «Երկրապահ կամավորականների միության» վարչության նորընտիր նախագահ Սասուն Միքայելյանն այս մասին նշեց լրագրողների հետ զրույցում:
«Վերջին մեկ ամսվա ընթացքում 200-ից ավելի մարդ դիմում է գրել միության շարքերը համալրելու համար: Այսօր երկրապահում այլ մթնոլորտ է տիրում: Ես հայտարարել եմ, որ անկախ կուսակցական պատկանելությունից պատերազմ անցած մարդը պետք է ազատ մտնի երկրապահ և դուրս գա: Դա իր ընտանիքն է, իր տունն է»,- «Արմենպրես»-ի  հաղորդմամբ, ասաց նա:
Սասուն Միքայելյանն անդրադարձավ նաև Դավիթ Սանասարյանի գործին՝ նշելով, որ նա իր ընկերն է, իրավապահները կտան գործի հետ կապված հարցերի պատասխանները:

Более 200 человек написали заявления о вступлении в ряды Союза добровольцев Еркрапа”
Ряды "Союза добровольцевЕркрапа”  активно пополняются. Об этом в беседе с журналистами заявил депутат Национального Собрания Армении, новоизбранный председатель правления “Союза добровольцев Еркрапа”Сасун Микаелян.
“За последний месяц более 200 человек написали заявления о пополнении рядов Союза. Сегодня в Еркрапа царит иная атмосфера. Я заявил, что человек, прошедший войну, независимо от партийной принадлежности, должен иметь свободный доступ в Еркрапа. Это его семья, его дом”, -сказал он, по сообщению Арменпресс.
Сасун Микаелян коснулся также и дела Давида Санасаряна, отметив, что он его друг, и правоохранители дадут ответы на вопросы, связанные с этим делом.