Արարատ Միրզոյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Շրի Լանկայի խորհրդարանի խոսնակին
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Շրի Լանկայի Ժողովրդավարական Սոցիալիստական Հանրապետության խորհրդարանի խոսնակ Կարու Ջեյասուրիյային: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ Ազգային ժողովի լրատվության և հանրության հետ կապերի վարչությունից,  ուղերձում ասված է.
խոր ցավով տեղեկացա Շրի Լանկայում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողությունների մասին, որոնք բազմաթիվ մարդկային զոհերի, վիրավորների եւ մեծ կորուստների պատճառ են դարձել:
Մենք դատապարտում ենք ահաբեկչության եւ բռնության բոլոր դրսեւորումները եւ հանձնառու ենք հետեւողականորեն շարունակել պայքարն ընդդեմ անմարդկային գործողությունների:
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից խորապես ցավակցում եմ Ձեզ, Շրի Լանկայի բարեկամ ժողովրդին եւ զոհվածների հարազատներին՝ մաղթելով ուժ ու կորով, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»:

Арарат Мирзоян направил соболезнование спикеру парламента Шри-Ланки
Председатель Национального собрания Республики Армения Арарат Мирзоян направил соболезнование спикеру парламента Демократической Социалистической Республики Шри-Ланка Кару Джеясурие. Как сообщили «Арменпресс» в управлении по связям с общественностью и СМИ НС РА, в послании говорится:
“Ваше превосходительство, с глубокой болью узнал о терактах на Шри-Ланке, которые стали причиной многочисленных человеческих жертв, раненых и больших потерь.
Мы осуждаем все проявления терроризма и насилия и привержены последовательному продолжению борьбы против бесчеловечных действий.
От имени Национального собрания Республики Армения и от себя лично выражаю глубокие соболезнования Вам, дружественному народу Шри-Ланки и родным погибших, желаю сил и мужества, а раненым - скорейшего выздоровления”.