Զելենսկին հավանական Է համարում ապրիլի 19-ին բանավեճի անցկացումը Պորոշենկոյի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ժողովրդի ծառա» կուսակցությունից Ուկրաինայի նախագահի թեկնածու Վլադիմիր Զելենսկին կարծում Է, որ նախագահական ընտրություններում իր մրցակից Պյոտր Պորոշենկոյի հետ քաղաքական բանավեճերը կարող են կայանալ ապրիլի 19-ին, բայց այդ մասին ստույգ չգիտի: Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին նա ասել Է «ՌԲԿ-Ուկրաինա» գործակալությանը տված հարցազրույցում, որը հրապարակվել Է ապրիլի 18-ին:
«Հավանաբար, ես չգիտեմ»,-պատասխանել Է նա այն պնդմանը, թե «ապրիլի19-ին կարող են բանավեճեր անցկացվել»: Զելենսկին հայտարարել Է, որ չի մտածում այն մասին, թե բանավեճերի արդյունքներն ինչպես կանդրադառնան ընտրությունների վրա: «Ուկրաինական ժողովուրդը պետք Է կարծիք հայտնի: Անկեղծ ասած, ես այդ մասին չեմ մտածում: Դա մարդկանց ընտրությունն Է»,-ասել Է նա: Դրա հետ մեկտեղ թեկնածուն ընդգծել Է, թե կարեւոր Է համարում ոչ թե խոսքը, այլ արարքները:
«Բանավեճերում մենք պարզապես կտեսնենք երկու մարդու: Այն բանից հետո, ինչ արվել Է այս հինգ տարվա ընթացքում, ես կարծում եմ, որ կարող եմ ընդհանրապես լռել: Ես պետք Է հաղթեմ, որպեսզի շանս տամ երկրին: Եթե ես գլուխ չհանեմ այդ հնարավորությունից, ես ատամներով (նախագահի պաշտոնը) չեմ բռնի»,-ասել Է Զելենսկին, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Зеленский считает вероятным проведение дебатов с Порошенко 19 апреля
Кандидат в президенты Украины от партии "Слуга народа" Владимир Зеленский считает, что политические дебаты с конкурентом на президентских выборах Петром Порошенко могут состояться 19 апреля, но точно об этом не знает. Об этом он сказал в интервью агентству РБК-Украина, опубликованном в четверг.
"Наверное, я не знаю", - ответил он на утверждение о том, что "в пятницу могут быть дебаты". Зеленский заявил, что не думает о том, как итоги дебатов отразятся на выборах. "Это мнение украинского народа. Честно говоря, я об этом не думаю. Это выбор людей", - сказал он. При этом кандидат подчеркнул, что считает важным не слова, а поступки,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"На дебатах мы просто увидим двух людей. После того, что было сделано за эти пять лет, я считаю, что я могу вообще молчать. И должен выиграть для того, чтобы дать шанс стране. Если я не справлюсь с этим шансом, я зубами держаться [за пост президента] не буду", - сказал Зеленский.