Բաղրամյան 26-ում և կառավարության շենքում կիրականացվեն վերանորոգման աշխատանքներ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ նախագահի նստավայրում՝ Բաղրամյան 26-ում և Հանրապետության հրապարակ, Կառավարական տուն 1 հասցեում գտնվող մշակութային արժեք ներկայացնող շենքում, որը ՀՀ վարչապետի նստավայրն է, կիրականացվեն ընթացիկ վերանորոգման աշխատանքներ:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, կառավարությունն ընդունեց որոշումներ, որոնցով նախատեսվում են վերաբաշխումներ՝ նշված աշխատանքներն իրականացնելու համար:
Ըստ հիմնավորման, 2019 թվականի պետական բյուջեով կառավարության շենքի վերանորոգման համար հատկացված միջոցներ չկան: Բայց անհրաժեշտ է 63 մլն 400 000 դրամ։
Որոշմամբ նախատեսվում է փոփոխություններ կատարել վարչապետի աշխատակազմի կողմից իրականացվող այլ ծրագրերով նախատեսված միջոցներում և վերաբաշխել  հանրային կարծիքի ուսումնասիրության, կառավարության գործունեության գնահատականների՝ կյանքի որակի և համայնքային կարիքների գնահատման հետազոտությունների, վարչապետի լիազորությունների իրականացման ապահովման, ծառայությունների, ծրագրերի համակարգման, վարչապետի աշխատակազմի տեխնիկական հագեցվածության միջոցառումների ծրագրերի համար բյուջեով հատկացված գումարները։
Բաղրամյան 26-ում նորոգման ծախսերը կազմում են 40 մլն դրամ, որն առաջարկվում է ուղղել համապատասխան հոդվածներին` «Այլ ծախսեր» հոդվածից նվազեցում կատարելու միջոցով:

На Баграмяна 26 и в здании правительства будут проведены ремонтные работы
В резиденции президента РА на Баграмяна 26 и в здании Дома правительства, расположенном по адресу: площадь Республики 1 и являющимся резиденцией премьер-министра РА, представляющим культурную ценность, будут проведены текущие ремонтные работы.
Как передает «Арменпресс», правительство приняло решения, предусматривающие перераспределение средств для осуществления указанных работ.
Согласно обоснованию, в госбюджете 2019 года нет выделенных на ремонт здания правительства средств. Необходимо 63 млн 400 000 драмов.
Решением предусматривается внести изменения в средства, предусмотренные на другие программы, осуществляемые аппаратом премьер-министра, и перераспределить суммы, выделенные бюджетом на изучение общественного мнения, оценку деятельности правительства-исследования качества жизни и оценки общинных нужд, обеспечение реализации полномочий премьер-министра, координацию услуг, программу мероприятий по техническому оснащению аппарата премьер-министра.
Расходы на ремонт в здании на Баграмяна 26 составят 40 млн драмов, которые предлагается вычесть из статьи  “Другие расходы”.