Եթովպիայում կործանված «Բոինգի» զոհերի հարազատներին մարմինների փոխարեն հող են տվել
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ethiopian Airlines ավիաընկերության՝ Եթովպիայում կործանված Boeing 737 MAX 8-ի զոհերի հարազատներին մարմինների փոխարեն հող են տվել: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է CNN-ը:
Զոհվածներից մի քանիսի մարմինները տանելու եկած հարազատներն աղետի վայրից հողով լցված փոքրիկ տոպրակներ են ստացել: Աճյունները հնարավոր չի լինի ստանալ, քանի դեռ չի ավարտվի ԴՆԹ-ով նույնականացման ընթացակարգը: Դա, Եթովպիայի տրանսպորտի նախարար Դագմավիթ Մոգեսի խոսքով՝ կարող Է տեւել մինչեւ վեց ամիս:
Boeing 737 MAX 8-ը մարտի 10-ին Եթովպիայում աղետի Է ենթարկվել թռիչքից մի քանի րոպե անց: Ինքնաթիռում գտնվող բոլոր 157 հոգին զոհվել են: Ավիաաղետի զոհերի թվում են 33 երկրների քաղաքացիներ:

Родным жертв разбившегося в Эфиопии «Боинга» вместо тел выдали землю
Родным жертв разбившегося в Эфиопии Boeing 737 MAX 8 авиакомпании Ethiopian Airlines вместо тел выдали землю. Как передает Арменпресс, об этом сообщает CNN.
Приехавшие в Аддис-Абебу за телами родственники некоторых погибших получили мешочки с землей из района крушения. Останки нельзя будет получить, пока не будет закончена процедура идентификации по ДНК. Это, по словам министра транспорта Эфиопии Дагмавит Могес, может занять до шести месяцев.
Boeing 737 MAX 8 упал в Эфиопии 10 марта через несколько минут после взлета. Все 157 человек, находившихся на борту, погибли. Среди жертв авиакатастрофы — граждане 33 стран.