Դեսպան Կարեն Գրիգորյանը հավատարմագրերն է հանձնել Եգիպտոսի նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ Սիսիին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եգիպտոսում ՀՀ դեսպան Կարեն Գրիգորյանը մարտի 12-ին իր հավատարմագրերն է  հանձնել Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ Սիսիին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, կարճատև զրույցի ընթացքում ՀՀ դեսպանը նախագահ Ալ Սիսիին փոխանցել է ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի ջերմ ողջույններն ու բարեմաղթանքները, ինչպես նաև՝ Հայաստանում հյուրընկալելու պատրաստակամությունը։
Շնորհավորելով ՀՀ դեսպանին հավատարմագրերի հանձնման կապակցությամբ՝ ԵԱՀ նախագահ Ալ Սիսին բարձր է գնահատել դարերի խորքից եկող հայ-եգիպտական պատմական բարեկամական հարաբերությունները և հաջողություն մաղթել ՀՀ դեսպանին իր առաքելության մեջ։
Դեսպան Գրիգորյանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել նախագահին՝ հայ-եգիպտական հարաբերությունների զարգացման ուղղությամբ նրա պատրաստակամության համար։

Посол Армении вручил верительные грамоты президенту Арабской Республики Египет
Посол Армении в Египте Карен Григорян 12 марта вручил верительные грамоты президенту Арабской Республики Египет Абдул-Фаттаху Халил Ас-Сиси.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, во время краткого разговора посол Армении передал президенту Ас-Сиси теплые приветствия и пожелания президента Армении, а также готовность принять у себя в Армении.
Поздравив посла с вручением верительных грамот, президент Ас-Сиси высоко оценил исторические армяно-египетские дружественные отношения и пожелал успехов послу Армении в его миссии.
Посол Григорян, в свою очередь, поблагодарил президента за его готовность развивать армяно-египетские отношения.