Դեսպան Կարեն Գրիգորյանը հավատարմագրերն է հանձնել Եգիպտոսի նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ Սիսիին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եգիպտոսում ՀՀ դեսպան Կարեն Գրիգորյանը մարտի 12-ին իր հավատարմագրերն է  հանձնել Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ Սիսիին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, կարճատև զրույցի ընթացքում ՀՀ դեսպանը նախագահ Ալ Սիսիին փոխանցել է ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի ջերմ ողջույններն ու բարեմաղթանքները, ինչպես նաև՝ Հայաստանում հյուրընկալելու պատրաստակամությունը։
Շնորհավորելով ՀՀ դեսպանին հավատարմագրերի հանձնման կապակցությամբ՝ ԵԱՀ նախագահ Ալ Սիսին բարձր է գնահատել դարերի խորքից եկող հայ-եգիպտական պատմական բարեկամական հարաբերությունները և հաջողություն մաղթել ՀՀ դեսպանին իր առաքելության մեջ։
Դեսպան Գրիգորյանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել նախագահին՝ հայ-եգիպտական հարաբերությունների զարգացման ուղղությամբ նրա պատրաստակամության համար։

Ambassador Karen Grigoryan delivers credentials to President of Egypt
YEREVAN, MARCH 12, ARMENPRESS. Ambassador of Armenia to Egypt Karen Grigoryan delivered his credentials to President of Egypt Abdel Fattah el-Sisi on March 12.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the MFA Armenia, during the brief conversation Ambassador Grigoryan conveyed the greetings and best wishes of Armenian President Armen Sarkissian to Abdel Fattah el-Sisi, as well as his readiness to host him in Armenia.
Congratulating the Armenian Ambassador on delivering the credentials, Egypt’s President highly assessed the historically friendly relations between Armenia and Egypt and wished Ambassador Grigoryan success in his mission.
The Armenian Ambassador thanked President Abdel Fattah el-Sisi for his readiness to develop the relations between Armenia and Egypt.