Բակո Սահակյանը, Սերժ Սարգսյանը և Արկադի Ղուկասյանը ներկա են գտնվել Վազգեն Սարգսյանի 60-ամյակի հուշ-երեկոյին
Բակո Սահակյանը, Սերժ Սարգսյանը և Արկադի Ղուկասյանը ներկա են գտնվել Վազգեն
Սարգսյանի 60-ամյակի հուշ-երեկոյին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 5-ին Հայաստանի ազգային հերոս, Արցախի հերոս Վազգեն Սարգսյանի 60-ամյակին նվիրված միջոցառումների շրջանակներում Ստեփանակերտի մշակույթի եւ երիտասարդության պալատում ներկա է գտնվել սպարապետի կյանքին եւ գործունեությանը նվիրված հուշ-երեկոյին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, միջոցառմանը ներկա էին ՀՀ երրորդ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ԱՀ երկրորդ Նախագահ Արկադի Ղուկասյանը, Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, պաշտպանության նախարար Կարեն Աբրահամյանը, Վազգեն Սարգսյանի հարազատներն ու զինակից ընկերները, պաշտոնատար այլ անձինք:

anniversary of Sparapet Vazgen Sargsyan
YEREVAN, MARCH 5, ARMENPRESS. As part of the events to commemorate the 60th anniversary of National Hero of Armenia and Hero of Artsakh Vazgen Sargsyan, Artsakh Republic President Bako Sahakyan was present at the memorial evening devoted to the life and activity of the Sparapet (Chief Commander)held at the Stepanakert Culture and Youth Palace.
As ARMENPRESS was informed from the press service of Artsakh President’s Office, third President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan, second President of the Artsakh Republic Arkady Ghukasyan, primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, state minister Grigori Martirosyan, defense minister Karen Abrahamyan, Vazgen Sargsyan’s relatives and fellows-in-arms, and other officials were present at the event.