Թեհրանում կայացել է ՀՀ վարչապետի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թեհրանի «Սաադաբադ»  պալատում տեղի է ունեցել պաշտոնական այցով Իրան ժամանած ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, «Սաադաբադ» պալատում ՀՀ վարչապետին դիմավորել է Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին:
Թեհրանի «Մեհրաբադ» օդանավակայանում ՀՀ վարչապետին դիմավորել է Իրանի էներգետիկայի նախարար Ռեզա Արդականյանը:
Այցի շրջանակներում նախատեսված է Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը ԻԻՀ հոգևոր առաջնորդ Այաթոլլա Ալի Խամենեիի հետ:   Թեհրանում վարչապետը հանդիպում կունենա Իրանի նախագահ Հասան Ռոուհանիի հետ, որից հետո երկու երկրների առաջնորդները զանգվածային լրատվական միջոցների ներկայացուցիչների համար հանդես կգան բանակցությունների արդյունքներն ամփոփող հայտարարություններով: Ի պատիվ ՀՀ վարչապետի՝ Իրանի նախագահի անունից կտրվի պաշտոնական ճաշ: Այնուհետև կառավարության ղեկավարը հանդիպում կունենա ԻԻՀ Մեջլիսի նախագահ Ալի Լարիջանիի հետ: Փետրվարի 27-ի երեկոյան վարչապետը կայցելի Թեհրանի «Արարատ» մարզամշակութային կենտրոն և կհանդիպի Թեհրանի հայ համայնքի ներկայացուցիչներին:Փետրվարի 28-ին ՀՀ կառավարության ղեկավարը կմեկնի Սպահան, որտեղ հանդիպում կունենա նահանգապետի և հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

Official welcoming ceremony of Armenian PM held in Tehran, Iran
YEREVAN, FEBRUARY 27, ARMENPRESS. The official welcoming ceremony of Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan was held at the historical and cultural complex of Saadabad of Iran, reports Armenpress.
Pashinyan was welcomed by President of Iran Hassan Rouhani.
The Armenian PM arrived in Iran on a two-day official visit.
Pashinyan is scheduled to meet with Supreme Leader of Iran Ayatollah Ali Khamenei.
Following the meeting with the Iranian President Hassan Rouhani, Pashinyan and the latter will hold a joint press conference summing up the results of their talks. An official dinner will be given on behalf of the Iranian President in honor of Armenia’s PM. Thereafter, Nikol Pashinyan will meet with Speaker of the Parliament of Iran Ali Larijani.
In the evening of February 27 the Armenian PM will visit the Ararat sports and cultural center of Tehran and will meet with the Armenian community representatives.
On February 28 Pashinyan will visit the Iranian city of Isfahan to meet with the governor and the Armenian community representatives.