ՀՀ ԱԳ նախարարը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ հանդիպմանը կարևորել է կարգավորման գործընթացի համար նպաստավոր մթնոլորտը
ՀՀ ԱԳ նախարարը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ հանդիպմանը
կարևորել է կարգավորման գործընթացի համար նպաստավոր մթնոլորտը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը փետրվարի 20-ին հանդիպել է  ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի (Ռուսաստան), Ստեֆան Վիսկոնտիի (Ֆրանսիա), Էնդրյու Շոֆերի (ԱՄՆ), ինչպես նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, ՀՀ ԱԳ նախարարի և համանախագահների քննարկումների առանցքում են եղել Լեռնային Ղարաբաղի հիմնահարցի խաղաղ կարգավորման գործընթացի շրջանակներում տեղի ունեցած վերջին հանդիպումենրի ընթացքում բարձրացված հարցերը: Համանախագահներին, մասնավորապես, հետաքրքրել են հունվարին Դավոսում Հայաստանի վարչապետի և Ադրբեջանի նախագահի միջև տեղի ունեցած հանդիպման մանրամանսերը:
Զոհրաբ Մնացականյանը վերահաստատել է Հայաստանի մոտեցումները և դիրքորոշումը հիմնահարցի բացառապես խաղաղ հանգուցալուծման ուղղությամբ, ինչպես նաև կարգավորման գործընթացի համար նպաստավոր մթնոլորտի կարևորությունը:

Armenian FM highlights creation of favorable atmosphere for NK conflict settlement in a meeting with OSCE MG Co-chairs
Armenian FM highlights creation of favorable atmosphere for NK conflict settlement in a
meeting with OSCE MG Co-chairs
YEREVAN, FEBRUARY 20, ARMENPRESS. Foreign Minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan met with the OSCE Minsk Group Co-chairs Igor Popov of the Russian Federation, Stéphane Visconti of France and Andrew Schofer of the United States of America, as well as Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Andrzej Kasprzyk on February 20.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the MFA Armenia, the Armenian FM and the Co-chairs focused on the issues raised during the last meetings that took place in the sidelines of Nagorno Karabakh peace process. The Co-chairs were particularly interested in the details of Pashinyan-Aliyev meeting that took place in January in Davos.
Zohrab Mnatsakanyan reaffirmed the approaches and position of Armenia for an exclusively peaceful settlement of the conflict, highlighting the creation of a favorable atmosphere for it to happen.