Նիդեռլանդներում քննարկվել են ջրային ռեսուրսների կառավարման հոլանդական փորձը Հայաստանում կիրառելու հնարավորությունները
Նիդեռլանդներում քննարկվել են ջրային ռեսուրսների կառավարման հոլանդական
փորձը Հայաստանում կիրառելու հնարավորությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նիդեռլանդներում Հայաստանի դեսպան Տիգրան Բալայանն ու այդ երկրի ջրային գործակալության գլխավոր տնօրեն, Եվրամիության ջրային ռեսուրսների կառավարման միության գլխավոր քարտուղար Ալբերտ Վերմյուեն քննարկել են ջրային ռեսուրսների կառավարման հոլանդական փորձը Հայաստանում կիրառելու հնարավորությունները:
«Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկացավ ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության «Ֆեյսբուք»-ի պաշտոնական էջից:
«Նիդեռլանդներում Հայաստանի դեսպան Տիգրան Բալայանը հանդիպում է ունեցել Նիդեռլանդների ջրային գործակալության գլխավոր տնօրեն, Եվրամիության ջրային ռեսուրսների կառավարման միության գլխավոր քարտուղար Ալբերտ Վերմյուեի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են ջրային ռեսուրսների կառավարման հոլանդական փորձը Հայաստանում կիրառելու հնարավորությունները»,- նշված է հաղորդագրությունում:

В Нидерландах обсуждалась возможность применения в Армении голландского опыта управления водными ресурсами
Посол Армении в Нидерландах Тигран Балаян и генсекретарь Европарламента по управлению водными ресурсами Альберт Вермюе обсуждали возможность применения в Армении голландского опыта управления водными ресурсами.
Об этом Арменпресс стало известно с официального сайта МИД РА в Facebook.
Посол Армении в Нидерландах Тигран Балаян встретился с генсекретарем Европарламента по управлению водными ресурсами Альбертом Вермюе.
Тигран Балаян и Альберт Вермюе обсуждали возможность применения в Армении голландского опыта управления водными ресурсами», - говорится в сообщении.