Հանրայինն ավարտել է «Եվրատեսիլ 2019»-ին Հայաստանը ներկայացնող երգի հայտերի ընդունման փուլը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Եվրատեսիլ 2019»-ին Հայաստանը ներկայացնող երգի հայտերի մրցույթի արդյունքում Հանրային հեռուստատեսության ստեղծագործական թիմը ստացել է շուրջ 300 հայտ ինչպես Հայաստանից, այնպես էլ արտերկրից։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հաղորդեցին Հանրային հեռուստատեսության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, հայտերի ընդունման փուլն ավարտվել է։
«Ստացված հարյուրավոր հայտերից ինձ համար կան մի քանի արդեն սիրելի դարձած երգեր, որոնցից և պետք է ընտրություն կատարվի։ Մեր թիմին անհրաժեշտ է որոշակի ժամանակ վերջնական որոշումը կայացնելու և եվրատեսիլյան երգն իմ սիրելի երկրպագուներին ներկայացնելու համար»,-նշել է Սրբուհի Սարգսյանը, ով Հայաստանը կներկայացնի «Եվրատեսիլ 2019»-ում:

Завершился прием песен на “Евровидение 2019” от Армении
В рамках конкурса песни, которую представит Армения на “Евровидение 2019”, Общественная телекомпания Армении получила около 300 заявок как из Армении, так и из-за рубежа. Как сообщает Арменпресс, прием заявок завершен.
«Из сотен полученных заявок у меня есть несколько любимых песен, из которых мы должны сделать выбор. Нашей команде нужно время, чтобы принять окончательное решение и представить песню моим любимым фанатам», - отметила Србуи Саркисян, которая будет представлять Армению на “Евровидении 2019”.