Հանրայինն ավարտել է «Եվրատեսիլ 2019»-ին Հայաստանը ներկայացնող երգի հայտերի ընդունման փուլը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Եվրատեսիլ 2019»-ին Հայաստանը ներկայացնող երգի հայտերի մրցույթի արդյունքում Հանրային հեռուստատեսության ստեղծագործական թիմը ստացել է շուրջ 300 հայտ ինչպես Հայաստանից, այնպես էլ արտերկրից։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հաղորդեցին Հանրային հեռուստատեսության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, հայտերի ընդունման փուլն ավարտվել է։
«Ստացված հարյուրավոր հայտերից ինձ համար կան մի քանի արդեն սիրելի դարձած երգեր, որոնցից և պետք է ընտրություն կատարվի։ Մեր թիմին անհրաժեշտ է որոշակի ժամանակ վերջնական որոշումը կայացնելու և եվրատեսիլյան երգն իմ սիրելի երկրպագուներին ներկայացնելու համար»,-նշել է Սրբուհի Սարգսյանը, ով Հայաստանը կներկայացնի «Եվրատեսիլ 2019»-ում:

Public TV completes accepting song applications for representing Armenia in Eurovision 2019
YEREVAN, JANUARY 24, ARMENPRESS. The Creative Team of the Public TV of Armenia has received nearly 300 applications from Armenia and abroad based on the competition for submitting song applications to represent Armenia in the Eurovision 2019 Song Contest, the Public TV told Armenpress.
The stage of accepting applications has been completed.
“Among the hundreds of applications received, I have already liked several songs, from which a selection must be made. Our team needs some time to make a final decision and introduce the Eurovision song to my beloved fans”, Srbuhi Gevorgyan, who will represent Armenia in the Eurovision 2019, said.