Բակո Սահակյանը ողջունել է Արցախում ՀՅԴ Ընդհանուր ժողովի անցկացումը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 23-ին ընդունել է Հայ Յեղափոխական Դաշնակցության Ընդհանուր ժողովի մասնակիցներին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, Նախագահը ողջունել է Հայ Յեղափոխական Դաշնակցության Ընդհանուր ժողովի անցկացումն Արցախում՝ այն համարելով կարեւոր ներքաղաքական իրադարձություն Արցախի համար:
Բակո Սահակյանն արժեւորել է ՀՅԴ ներդրումն Արցախյան ազգային-ազատագրական պայքարի, պետականության ձեւավորման ու կայացման, Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնության ամրապնդման, հայ ազգային ինքնության պահպանման եւ համազգային խնդիրների լուծման գործում:
Հանդիպմանն արծարծվել են նաեւ պետականաշինությանը, ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը, տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող հարցեր:

Бако Саакян приветствовал проведение Общего собрания АРФД в Арцахе
Президент Республики Арцах Бако Саакян 23 января принял участников Общего собрания Армянской Революционной Федерации “Дашнакцутюн”.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата президента Арцаха, Бако Саакян приветствовал проведение Общего собрания АРФД в Арцахе, назвав это важным внутриполитическим событием для республики.
Бако Саакян отметил важный вклад АРФД в Арцахскую национально-освободительную борьбу, формирование и становление государственности, укрепление триединства Армения-Арцах-Диаспора, сохранение армянской национальной идентичности и решение общенациональных задач.
На встрече были затронуты также вопросы, касающиеся государственного строительства, внутренней и внешней политики, региональных процессов.