Դավոսում Աբեն թվային տվյալները համեմատել Է բենզինի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ճապոնիայի վարչապետ Սինձո Աբեն, հունվարի 23-ին Դավոսում ելույթ ունենալով Համաշխարհային տնտեսական համաժողովում, թվային տվյալները համեմատել Է բենզինի հետ՝ ակնարկելով ապագայում դրանց հսկայական դերն ամբողջ աշխարհի համար, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը: Նրա խոսքով՝ թվային տվյալներին նույն ապագան Է սպասում, ինչ եւ բենզինին 20-րդ դարասկզբին, երբ ոչ ոք դեռեւս չգիտեր՝ ինչ անել դրա հետ:
«Աճի շարժիչն ավելի ու ավելի շատ աշխատում Է ոչ թե բենզինով, այլ թվային տվյալներով»,-ասել Է Աբեն համաժողովի ամբիոնից:
Նրա խոսքով՝ «Մենք դեռ պետք Է գիտակցենք այն իրականությունը, որտեղ տվյալների հոսքը օրակարգի առաջին կետը պետք Է դառնա մեր նոր տնտեսության խնդիրների թվում», հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Давосе Абэ сравнил цифровые данные с бензином
Глава правительства Японии Синдзо Абэ сравнил цифровые данные с бензином, намекая на их огромную роль в будущем для всего мира, выступая в среду на Всемирном экономическом форуме в Давосе, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
По его словам, за цифровыми данными такое же будущее, как было у бензина к началу ХХ века, когда никто еще не знал, что с ним делать.
"Двигатель роста все больше работает не на бензине, а на цифровых данных", - сказал Абэ с трибуны форума.
По его словам, "нам еще предстоит осознать реальность, в которой поток данных должен стать первым пунктом повестки дня среди задач в нашей новой экономике".