Մեկ օրում ավելի քան 1,2 հազար փախստական Է վերադարձել Սիրիա
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Անցած մեկ օրվա ընթացքում Լիբանանից եւ Հորդանանից ավելի քան 1,2 հազար մարդ Է վերադարձել Սիրիա: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ասված Է Հակամարտող կողմերի հաշտեցման եւ փախստականների տեղափոխությունների վերահսկման կենտրոնի տեղեկագրում:
«Անցած մեկ օրվա ընթացքում արտասահմանյան պետությունների տարածքից Սիրիայի Արաբական Հանրապետություն Է վերադարձել 1248 փախստական, այդ թվում՝ Լիբանանից՝ «Ջեյդեթ-Յաբուս», «Թել-Քալահ» անցակետերով՝ 428 մարդ (128 կին, 218 երեխա), Հորդանանից՝ «Նասիբ» անցակետով՝ 820 մարդ (246 կին, 218 երեխա)»,-ասված Է հաղորդագրության մեջ:
Նշվում Է, որ օրվա ընթացքում երկրի ներսում մշտական բնակության վայրեր Է վերադարձել 269 մարդ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Сирию за сутки вернулись более 1,2 тысячи беженцев
Более 1,2 тысячи человек вернулись в Сирию из Ливана и Иордании за минувшие сутки, говорится в информационном бюллетене Центра по примирению враждующих сторон и контролю за перемещением беженцев.
"За прошедшие сутки в Сирийскую Арабскую Республику с территорий иностранных государств возвратились 1248 беженцев, в том числе из Ливана через пункты пропуска "Джейдет-Ябус", "Телль-Калах" – 428 человек (женщин – 128, детей – 218), из Иордании через пункт пропуска "Насиб" – 820 человек (женщин – 246, детей – 418)", - говорится в сообщении,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.