Դուք ստացել եք հասարակության սպասելիքներն արդարացնելու լայն հնարավորություններ. ՀՀ նախագահը մասնակցեց նոր ԱԺ-ի առաջին նիստին
Դուք ստացել եք հասարակության սպասելիքներն արդարացնելու լայն
հնարավորություններ. ՀՀ նախագահը մասնակցեց նոր ԱԺ-ի առաջին նիստին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում դեկտեմբերի 9-ին կայացած արտահերթ ընտրությունների արդյունքները բարձր լեգիտիմությամբ են օժտել ներկա Ազգային ժողովին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին 7-րդ գումարման Ազգային ժողովի առաջին նիստի ընթացքում ունեցած ելույթում ասաց  ՀՀ  նախագահ Արմեն Սարգսյանը:
«Նոր Ազգային ժողովի և նոր կառավարության ձևավորմամբ ավարտվում է քաղաքական փոփոխությունների առաջին փուլը, սկսվում է հաջորդ՝ հույսերի և խոստումների իրականացման, հետևողական, համառ և ամենօրյա աշխատանքի փուլը: Հարգելի պատգամավորներ,  դուք ստացել եք լայն հնարավորություններ կյանքի կոչելու թավշյա հեղափոխության գաղափարները և արդարացնելու հասարակության սպասելիքները՝ կերտելու նոր Հայաստան»,- ասաց ՀՀ նախագահը:
Նա հավելեց, որ 7-րդ գումարման խորհրդարանի պատգամավորների գործունեության հաջողությունը մեծապես պայմանավորված է լինելու Հայաստանի քաղաքացու աջակցությունից և նրա մասնակցությունից հասարակական, քաղաքական, տնտեսական,  մշակութային և կրթական կյանքին:

‘Phase of fulfilling hopes and promises begins’ – President addresses new MPs
YEREVAN, JANUARY 14, ARMENPRESS. The results of the 2018 December 9 early election endowed high legitimacy to the incumbent National Assembly, President Armen Sarkissian said in remarks addressed to lawmakers of the 7th parliament during its inaugural session.
“With the formation of the new National Assembly and new government, the first phase of political changes is ending, and the next phase – the phase of fulfilling hopes and promises, coherent, persistent and daily work is beginning. Dear Members of Parliament, you have received broad opportunities for fulfilling the ideas of the velvet revolution and justifying the expectations of the society on building a new Armenia,” the president said.
The president added that the success of the lawmakers will also greatly depend on support from citizens and their participation in the public, political, economic, cultural and educational life.