Տոնական օրերին Շիրակի մարզում պատահարների աճ է գրանցվել
ԳՅՈՒՄՐԻ, 8 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ : Տոնական օրերին Շիրակի մարզում պատահարների աճ է գրանցվել: Մարզի փրկարարներն ուժեղացված գրաֆիկով են աշխատել: Տոնական օրերին մարզի փրկարարները արձանագրել են 13 դեպք՝ անցած տարի 10 դեպք էր արձանագրվել: Գրանցվել է 2 զոհ, 10 տուժած՝ 2018 թվականի նույն ժամանակահատվածի 8 տուժածի փոխարեն: Զոհերն ու տուժածների մեծ մասն արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային պատահարի հետևանքով:
«Անցած տարի զոհեր չենք ունեցել, իսկ այս տարի 2 զոհն ու 5 տուժածը հենց ճանապարհատրանսպորտային պատահարների հետևանք են: Ավելացել են նաև հրդեհների և շմոլ գազից թունավորման դեպքերը, բարեբախտաբար առանց զոհերի: Մնացած դեպքերը կենցաղային կանչերն են եղել»,- «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց ՀՀ ԱԻ Շիրակի մարզի փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոնի պետ փրկարար ծառայության փոխգնդապետ Մարտին Մկոյանը: Ամանորյա օրերին զանգահարողները հիմնականում ցանկացել են տեղեկություն ստանալ ճանապարհների վիճակի վերաբերյալ: Այս օրերին մարզում փակ կամ անանցանելի ճանապարհներ չկան, դժվարանցանելի են եղել որոշ միջհամայնքային ճանապարհներ: «Այս պահին էլ վիճակը նորմալ ու վերահսկելի է»,- նշեց պատասխանատուն:

В праздничные дни возросло число происшествий в Шираке
В праздничные дни возросло число происшествий в Шираке. Службы МЧС области работали в эти дни по усиленному графику. В праздничные дни было зарегистрировано 13 происшествий, тогда как в прошлом году их было 10. В результате было зарегистрировано 2 жертвы, 10 пострадавших, тогда как в прошлом году пострадавших было 8. В основном, жертвы и пострадавшие были вследствие ДТП. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает начальник службы спасения МЧС области подполковниик Мартин Мкоян.
По его словам, возросло также число пожаров и отравлений угарным газом, к счастью, без жертв. В праздничные дни население, в основном, звонило, чтобы узнать о состоянии дорог.
«В эти дни в области закрытых или непроходимых дорог не было, труднопроходимыми были некоторые межобщинные дороги.  В данный момент ситуация нормальная, все под контролем»,- сказал он.