Արցախի պետական բյուջեի մուտքերը կավելանան լրացուցիչ 5 մլրդ դրամով. ԱՀ նախագահի խորհրդական
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության 2019 թ. պետական բյուջեի մուտքերը կավելանան լրացուցիչ մոտ 5 մլրդ դրամով:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին «Ֆեյսբուքի» իր էջում գրել է ԱՀ նախագահի խորհրդական Արայիկ Հարությունյանը:
«Օրեր առաջ Արցախի խորհրդարանի կողմից ընդունվել է «Շարժում-88» խմբակցության պատգամավոր Էդուարդ Աղաբեկյանի նախաձեռնած «ԱՀ ընդերքի մասին օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որով վերացվել է «Բեյզ Մեթըլս» հանքագործական ընկերության գործունեության համար սահմանված հարկային արտոնությունը, և պետական բյուջեի եկամուտները այս տարի կավելանան լրացուցիչ 5 մլրդ դրամով: Կառավարությունն ավելի մեծ հնարավորություններ է ստանալու՝ մեր հանրապետությունում սոցիալ-տնտեսական բազմաթիվ հարցեր լուծելու»,- գրել է Հարությունյանը:

Artsakh state budget entries to increase by additional 5 billion AMD – presidential advisor
YEREVAN, JANUARY 8, ARMENPRESS. The 2019 state budget entries of the Republic of Artsakh will increase by an additional 5 billion AMD, Artsakh president’s advisor Arayik Harutyunyan said on Facebook, reports Armenpress.
“Recently the Parliament of Artsakh approved the bill on making changes in the Mining Code initiated by MP Eduard Aghabekyan, according to which the tax privilege for Base Metals mining company has been eliminated, as a result of which the state budget revenues will increase by an additional 5 billion AMD in 2019. The government will have more opportunities to solve numerous socio-economic problems in our Republic”, he said.